date_range دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۲۹:۰۰ ب.ظ

وزیر ورزش: سالی سخت در پیش داریم

وزیر ورزش: سالی سخت در پیش داریم
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: ورزش|والیبال

وزیر ورزش و جوانان گفت: برای رسیدن به المپیک 2020 توکیو سال سختی را در پیش داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مسعود سلطانی فر در مراسم افتتاحیه موزه ملی ورزش افزود: خوشبختانه از زمان امدن صالحی امیری به کمیته ملی المپیک وحدت و همدلی بالایی در مجموعه ورزش کشور وجود دارد.

وی گفت: همه دوست داشتند که موزه ورزش راه اندازی شود و مطالبه ۴۰ ساله ورزش کشور بود در دوره های مختلف گفته می شد که باید راه اندازی شود یکی از آرزوهای ورزشکاران و پیشکسوتان بود، اگر انگیزه و همت و تلاش صالحی امیری به عنوان محور اصلی نبود امروز این انفاق نمی افتاد.
وزیر ورزش افزود: ورزش کشور در سال ۹۷ یک سال موفقی را داشت. با تلاشی که مدیران فدراسیونها ستاد،کمیته ملی المپیک داشتند شاهد درخشش ورزش بودیم.
در ابتدای سال فوتبال ما در گروه مرگ افتاد هم کارشناسان معتقد بودند ما در آن مسابقات زنگ تفریح خواهیم بود اما یک کارنامه منحصر به فرد در ۵ دوره جام‌جهانی شد. بعد از آن در بازیهای جاکارتا بیشترین مدال را به دست آوردیم و رتبه ۶ را به خود اختصاص دادیم.
در این مسابقات اتفاقات خوبی افتاد تیم والیبال یک ست به حریفان ندادند، تیم کبدی قهرمان شدند، واترپلو هم مدال آور بود در تنبس روی میز مدال آور بودیم. بطور کلی مجموعه ورزش ایران کارنامه خوبی کسب کرد.
وی یادآور شد: بعداز آن پاراسیایی جاکارتا را داشتیم که ملی پوشان درخشیدند، ۲ تیم استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا به یک چهارم نهایی راه پیدا کردند.تیم ملی فوتبال هم در جام ملتها بعد ۱۴ سال به نیمه نهایی رسید.
وزیر ورزش گفت: امسال ررای کسب سهمیه المپیک تلاس میکنیم. لازیهای المپیک مثل بقیه میادین نیست که راحت در آن حاضر شود بلکه باید رکورد لازم را به دست اورد.
شرایط اقتصادی کشور پیچیده شده ولی در طول ۴۰ سال گذشته ملت ایران د سختی ها موفق بودند لین بار هم یپروزی از آن ماست و جوانان ایرانی خواهند درخشید امیدوارم امسال بیشترین سهمیه را کسب کنیم.
امروز هم بعنوان سند ورزش ایران است. در همه عرصه ها در ۴۰ سال گذشته ایران عملکرد خوبی داشته است.

نمایش موجودیت‌ها