date_range دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۳۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پیشگیری از وقوع جرم با تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی

پیشگیری از وقوع جرم با تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضایی
منبع خبر: صدا و سیما

مدیرعامل سازمان روزنامه رسمی کشور گفت: هرگونه اطلاعات حقوقی مربوطه از طریق سامانه ثبت‌نام الکترونیکی برای فرد ابلاغ می‌شود و باعث پیشگیری از وقوع جرم و صرفه‌جویی در هزینه‌ها خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ؛  دکتر مجید اکبرپور در برنامه "گفت و گوی اجتماعی" رادیو گفت و گو با موضوع نقش دفاتر خدمات الکترونیک قضائی در سلامت دستگاه قضائی و روند اجرای پرونده های ارجاعی وارده افزود : دفاتر خدمات الکترونیک قضائی به عنوان پیشخوان قوه قضائیه محسوب می شوند.
وی با اشاره به نقش مهم آموزش در حوزه دادرسی گفت: همزمان با تاسیس این دفاتر، آموزش های لازم به صورت مستمر در حوزه جزایی و حقوقی در استان تهران به انجام رسیده و تاکنون حدود ۱۵ دوره آموزشی برای این دفاتر تهران برگزار شده است.
مدیر عامل سازمان روزنامه رسمی کشور با بیان اینکه متولی مستقیم آموزش ، کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضائی در تهران است افزود : آموزش در استان ها با نظارت کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضائی و نیز اداره کل خدمات قضائی در مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه به معاونین آمار و فناوری و آموزش و تحقیقات استان ها واگذار شده است.
وی گفت : هم اکنون تمام دفاتر خدمات الکترونیک قضائی استان های کشور آموزش های لازم را دیده اند ، البته ممکن است تعدادی از استان ها مراحل نهایی جذب نیروی انسانی را طی نکرده باشند و به همین خاطر مانند تهران آموزش مستمر ندیده باشند.
دکتر اکبرپور افزود : متصدیان و متولیان این دفاتر با توجه به ضوابط و شرایط تاسیس آن، دارای اطلاعات حقوقی کامل و حداقل مدرک کارشناس حقوقی هستند و مدیر دفتر باید اطلاعات آموزشی و حقوقی لازم را داشته باشد.
وی ادامه داد: پشتیبان این دفاتر، سامانه حمایتی حقوقی است که کارشناسان با تجربه به صورت کامل پاسخگوی متقاضیان هستند و اکثر خواسته های حقوقی افراد نیز در این سامانه طراحی شده است.
مدیر عامل سازمان روزنامه رسمی کشور گفت : یکی از مزایای دفاتر خدمات الکترونیکی قضائی این است که شخص از اطلاعات دادرسی عادلانه ای که نسبت به خود انجام می شود آگاهی پیدا می کند.
وی افزود : علاوه بر این هرگونه اطلاعات حقوقی مربوطه از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی برای فرد ابلاغ می شود و باعث پیشگیری از وقوع جرم و کاهش اطاله دادرسی و صرفه جویی در هزینه ها و نیز تسریع در رسیدگی به امور مردم خواهد شد.
 
نمایش موجودیت‌ها