date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۵۶:۰۰ ب.ظ

وزیر اقتصاد و دارایی: اصلاح نظام بانکی و افزایش اختیارات استانها اولویت‌های وزارت اقتصاد است

وزیر اقتصاد و دارایی: اصلاح نظام بانکی و افزایش اختیارات استانها اولویت‌های وزارت اقتصاد است
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|دولت

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: به جای القا یاس به جامعه باید همه آستین بالا زده برای حل مسائل کمک کنیم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، فرهاد  دژپسند امروز وزیر اقتصاد و دارایی: اصلاح نظام بانکی و افزایش اختیارات استانها اولویت‌های وزارت اقتصاد استدر  هشتاد و نهمین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی با اشاره به تحریم های جدید آمریکا گفت : اگر فضای کسب و کار بهبود یابد رشد فضای سرمایه گذای و در پی آن بهبود تولید و اشتغال را هم داریم.
وی با بیان اینکه در برخی جاها مثل زیرساخت ها و اشتغال در پی این موضوع تنزل داشته ایم، افزود : برای سرعت بخشی به بهبود فضای کسب و کار باید تامین مالی را نه فقط در بخش دولتی بلکه  با محوریت فعالیت های بخش خصوصی، تعاونی و غیره افزایش دهیم.
وزیر اقتصاد اظهار کرد: در این راستا نخستین ماموریتی که رئیس جمهوری به وزارت اقتصاد داده اصلاح نظام بانکی برای افزایش قدرت اعطای تسهیلات به بخش غیر دولتی است.
دژپسند گفت: در واقع بانک ها نباید شرکت داری و بنگاه داری کرده و دارایی منجمد داشته باشند و در کنار آن ما هم باید کمک کنیم مطالبات معوق بانک ها بویژه در حوزه دستگاه های دولتی کاهش یابد.
وزیر اقتصاد همچنین اصلاح نظام مالیاتی را ضرورت پیشبرد امور بر اساس سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: این اصلاح و نیز افزایش درآمدها نباید به قیمت تحت فشار قرار گرفتن مودی های منضبط و شناسنامه دار باشد بلکه باید با کمک همین بخش جلوی فرارهای مالیاتی گرفته شده و راه های اجتناب از پرداخت مالیات در بخش هایی که پنهان شداند را مسدود کرد.
 دژ پسند همچنین گفت: "می خواهم از قابلیت ها و ظرفیت های استانی در جذب سرمایه گذاری حداکثر استفاده و بهره گرفته شود".
وی افزود: استانی چون خراسان رضوی ظرفیت معنوی خوبی برای جلب سرمایه گذار خارجی را دارد و در این میان باید برای این سرمایه گذاران فرش قرمز پهن کنیم اما بیش و پیش از آن باید به سرمایه گذار داخلی توجه شود .
وزیر اقتصاد ادامه داد: باید در این زمینه آنقدر در اعطای اختیارات به استان ها پیش برویم که اگر به فردی وزارت و یا مسئولیت استانی پیشنهاد شود او، مسئولیت استانی را ترجیح دهد.
دژپسند همچنین خواستار کمک، همراهی و تعامل همه بخش ها با این مجموعه شد و گفت: اگر مشکلی هست به جای آنکه در قالب تبلیغات غیر واقعی و ناامید کننده فضای یاس در جامعه و بین مردم ایجاد کنیم همه برای حل و رفع مشکل ورود یافته و تلاش کنیم.
وی افزود: ما حق نداریم در راستای اهداف دشمن دل مردم را خالی کرده و آنان را در موضع ناامیدی و یاس قرار دهیم در عین آنکه باید با آنان شفاف و صریح بوده و همانند دوران دفاع مقدس با امید آفرینی و بسیج هماهنگی در جهت پیشبرد امور به بهترین شکل با همه ظرفیت ها عمل کنیم.

تصویرها
وزیر اقتصاد و دارایی: اصلاح نظام بانکی و افزایش اختیارات استانها اولویت‌های وزارت اقتصاد است
نمایش موجودیت‌ها