date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۱۷:۰۰ ب.ظ

پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور

پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

برف و باران امروز هوای بیشتر شهرهای شمالی و غربی کشور لطافتی دلپذیر بخشید. باران امروز غبار از چهره خوزستان شست. طوفان شن اما امروز در سه استان کشور مشکلاتی ایجاد کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از استان ها، بارش باران و برف امروز گلستان، کرمانشاه، گیلان، آبادان، البرز، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، سمنان، زنجان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد را فراگرفت. طوفان شن اما امروز کرمان، یزد و خراسان جنوبی را در نوردید. گرد و خاک هم ایلام و لرستان را خاکستری کرد.

البرز: بارش باران و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها
بارش شدید باران از دو روز گذشته موجب بالا آمدن سطح آب رودخانه ها شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما بارش باران که از دو روز پیش در نقاط مختلف استان البرز آغاز شده است موجب بالا آمدن سطح آب رودخانه ها به ویژه در بخش آسارا شده است . این بارش ها علاوه بر طراوت هوا خوشحالی کشاورزان و باغداران منطقه را نیز در پی داشته است .

مدیر کل مدیریت بحران استانداری البرز از هم استانیها خواست از هر گونه اسکان در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند .

مهرور افزود : با توجه به هشدار هواشناسی مبنی بر بارش شدید برف و باران که تا جمعه ادامه خواهد یافت، نیروهای امدادی در آماده باش هستند و تمهیدات لازم برای مقابله با هرگونه بحران احتمالی پیش بینی شده است.

آذربایجان شرقی: لطافت هوا و آبگرفتگی معابر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما بارش رحمت الهی پس از مدتها چهره شهر های این استان را تغییر داد و موجب لطافت هوا و خوشحالی مردم به خصوص کشاورزان شد.بارش باران در برخی مناطق استان موجب آب گرفتگی معابر و کندی رفت و آمد ساکنان در آن مناطق شد.اداره کل هواشناسی استان اعلام کرد در 24 ساعت گذشته بیشترین میزان بارش در شهرستان هریس با 10 میلی متر اتفاق افتاده است.همچنین سراب با 9 میلی متر ، سهند با 8 میلی متر و تبریز با 7 میلی متر ، به ترتیب بیبشترین بارندگی را در این استان داشته اند.به پیش بینی کارشناسان این اداره کل از امشب بر شدت بارندگی ها به ویژه در نیمه جنوبی استان افزوده می شود و در نواحی سردسیری و کوهستانی احتمال بارش برف و کولاک و یخ بندان دور از انتظار نخواهد بود.اداره کل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی هم با اشاره به اخطار جوی صادر شده ، از مردم و دستگاههای اجرایی ذیربط خواست تمهیدات لازم را برای مقابله با بروز هرگونه حادثه احتمالی جانی و مالی اتخاذ کنند . در پی بارش برف برخی مدارس 2 شهرستان آذربایجان شرقی به علت بارش برف تعطیل اعلام شد.

اردبیل: بارش باران و آبگرفتگی معابر 

بارش باران که از ظهر امروز در بیشتر مناطق استان اردبیل آغاز شده است همچنان ادامه
دارد. بارش باران در شهر اردبیل باعث آبگرفتگی معابر شهری شد. 

   اصفهان: باران، مهمان استان

باران، مهمان استانبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان تا بعداز ظهر امروز سامانه ناپایدار از استان خارج می شود.
بر این اساس وزش باد به نسبت شدید در بیشتر مناطق استان بویژه در مناطق شرقی استان پیش بینی می شود.
از اواخر وقت فردا با نفوذ یک سامانه ناپایدار بتدریج از مناطق غربی استان شاهد بارش خواهیم بود که تا اواسط هفته در استان ادامه خواهد داشت.

بر این اساس دمای هوا در بیشتر مناطق استان سه تا پنج درجه کاهش خواهد داشت.  جمعه این هفته شاهد آسمانی ابری، گاهی وزش باد به نسبت شدید خواهیم بود.

پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده های متفاوت امروز هوای کشور پدیده های متفاوت امروز هوای کشور

   خوزستان؛ سامانه بارشی بار دیگر در استان خوزستان

سامانه دیگری از اواخر وقت فردا پنجشنبه هفته جاری استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خوزستان مدیر کل هواشناسی خوزستان با اشاره به بارندگی شب گذشته و بامداد امروز در استان گفت : سامانه دیگری از اواخر وقت فردا پنجشنبه تا دوشنبه هفته آینده استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد .کوروش بهادری افزود : این سامانه بطور متناوب و بشکل رگبار و رعدوبرق استان را در برخواهد گرفت.وی ادامه داد : هم اکنون با عبور خط ناپایدار لایه میانی جو پایداری نسبی در استان حاکم است ، ولی با توجه به ناپایدارهای ضعیف محلی در ظهر امروز انتظار رشد ابر و حتی بارشهای پراکنده و رعدوبرق در برخی مناطق استان بویژه مناطق شمالی وشرقی پیش بینی می شود .مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت : در صبحگاه فردا نیز در بیشتر مناطق استان مه یا مه رقیق مورد انتظار می باشد.

پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده های متفاوت امروز هوای کشور پدیده های متفاوت امروز هوای کشور پدیده های متفاوت امروز هوای کشور

   سمنان؛ بارش باران در مناطق شمالی و غربی و بارش برف در مناطق سردسیر و کوهستانی

غلامرضا حسنی غربا مدیر کل هواشناسی استان سمنان گفت : این بارش ها که در برخی مناطق همراه با وزش باد شدید است تا فردا در این استان ادامه دارد. 
 فعالیت این سامانه امروز در بسیاری از مناطق استان سمنان باعث بارش باران شد و در ارتفاعات ، برف و باران بارید .
بارش باران در سمنان و مهدیشهر باعث خوشحالی مردم بخصوص کشاورزان شد.
پلیس راه هم اعلام کرد به رغم بارندگی در استان سمنان ، همه جاده ها باز است و مشکلی برای تردد خودروها وجود ندارد.

 زنجان؛ لغزندگی محورهای مواصلاتی استان

؛رییس مرکزمدیریت راههای استان زنجان گفت: کولاک موضعی درمحورهای زنجان – طارم ، زنجان – دندی – تخت –سلیمان و زنجان – تهم- چورزق  تردد را دچار مشکل کرد.
لغزندگی درهمه محورهای مواصلاتی استان زنجان
 امینی افزود: گردنه ها ی برفگیر استان هم کاملا لغزنده هستند و رفت وآمد فقط با زنجیر چرخ صورت می گیرد .
سرهنگ شیرمحمدی ، رییس پلیس راه استان  هم ازرانندگان خواست تجهیزات زمستانی را همراه داشته باشند و بارعایت فاصله طولی حرکت کنند .

 خراسان شمالی: تردد با زنجیرچرخ در محورهای استان 

در اثر بارش شدید برف، هم اکنون تردد در گردنه های امین الله، اسدلی، حصار حسینی به شوقان و تخته باغلق به جرگلان، تنها با زنجیر چرخ ممکن است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما براساس اعلام مرکز مدیریت راه های خراسان شمالی، در پی بارش شدید برف در محورهای خراسانبارش شدید برف در محورهای خراسان شمالی شمالی هم اکنون تردد در گردنه های امین الله، اسدلی، حصار حسینی به شوقان و تخته باغلق به جرگلان، تنها با زنجیر چرخ ممکن است.
محورهای شهرستان شیروان با برف شدید و تردد بدون زنجیر چرخ ممکن است و تردد در محور چمن بید به جنگل هم بدون زنجیر چرخ امکانپذیر است.
بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی خراسان شمالی بارش برف و باران تا عصر فردا پنج شنبه در استان ادامه دارد.

پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده های متفاوت امروز هوای کشور پدیده های متفاوت امروز هوای کشور پدیده های متفاوت امروز هوای کشور

 کرمان: خسارتهای توفان شن در ریگان و فهرج

توفان شدید شن در شهرستان های ریگان وفهرج خسارت به بارآورد.
 به گزارش خبرگزاری صداوسیما فرماندار ریگان گفت: توفان شدید شن به همراه ریزگردها برای اهالی این شهرستان مشکلات تنفسی  ایجاد و 23نفر را راهی مراکز بهداشتی درمانی کرد. باقری افزود: 50 روستای ریگان  در مناطق ملک اباد شیر اباد دهرضا هشتصد متری در محاصره شن های روان قرار گرفتند و راه 20 روستا مسدود شده  اما برق  روستا های شهرستان وصل شده و  فقط برق مناطق سختگذر کوهشاه ریگان فطع است.
باقری آسیب دیدگی فضای سبز شهری ، مزارع  و باغ ها را از دیگر خسارت های توفان شن در این شهرستان اعلام کرد و گفت : دستگاهی اجرایی ریگان در حالت آماده باش قرار دارند .

خراسان جنوبی: وزش طوفان و کاهش دید افقی 

وزش باد شدید و گرد و خاک دید افقی در خراسان جنوبی را کاهش داد.
 آقای نخعی کارشناس هواشناسی استان پیش بینی کرد: وزش باد شدید و کاهش دید افقی تا امشب ادامه دارد و از امشب انتظار می رود با کاهش محسوس دما، به تدریج از گرد و خاک کاسته شود .وی افزود: با توجه به اختلال در تردد جاده ای توصیه می شود مردم از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.نخعی همچنین آسمان نیمه ابری تا ابری را برای 24ساعت آینده پیش بینی کرد و گفت: برای مناطق شمالی استان از جمله سرایان، فردوس، خضری دشت بیاض، دیهوک، قاین و حاجی آباد زیرکوه بارش احتمالی باران پیش بینی شده است.

لغو پرواز تهران – طبس به دلیل کاهش دیدپرواز امروز تهران – طبس به دلیل کاهش دید در فرودگاه طبس لغو شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، سلامی مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی گفت: این پرواز قرار بود امروز ساعت 6:40 با هواپیمای شرکت آسمان انجام شود که به دلیل بدی آب و هوا و کاهش دید در آسمان طبس، لغو شد.
گرد و خاک در  محورهای غرب خراسان جنوبیگرد و خاک محورهای غرب خراسان جنوبی ، محورهای طبس ، بشرویه ، دیهوک و تعدادی از جاده های فردوس را فراگرفت.

پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده های متفاوت امروز هوای کشور پدیده های متفاوت امروز هوای کشور پدیده های متفاوت امروز هوای کشور پدیده های متفاوت امروز هوای کشور

 بوشهر: وزش باد با سرعت 70 کیلومتر در دیر؛ دما کاهش یافت

باد با سرعت 70 کیلومتر برساعت دیر در جنوب استان بوشهر را در نوردید.
وزش باد که از دوشنبه آغاز شده، امروز هم در جنوب استان بوشهر ادامه یافت و شدت آن در دیر بیشتر بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرگزاری صداوسیما گفت: سرعت وزش باد صبح امروز در دیر به 70 کیلومتر بر ساعت هم رسید.
هادی سالاری افزود: گردوخاک که دیروز بیشتر شمال و مرکز استان را فرا گرفته بود، امروز در عسلویه در جنوب استان دید افقی را به 1200 مترکاهش داد؛ البته اکنون میزان دید در این شهر به سه کیلومتر رسیده است.
وی ادامه داد: امروز نیز در برخی نقاط احتمال رگبارهای پراکنده و خفیف باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد وجود دارد.
سالاری بیان کرد: دما نیز که دیروز نسبت به یکشنبه بین یک تا 8 درجه گرم شده بود امروز یک تا 9 درجه کاهش یافته است.
این کارشناس هواشناسی گفت: وزش بادهای جنوبی به ویژه در مناطق جنوبی استان و در پی آن تلاطم دریا در این نواحی تا امشب ادامه خواهد داشت.
سالاری افزود: انتظار می‌رود از اواخر وقت امروز جهت باد به شمال غربی با سرعت ملایم تغییر یابد از بامداد فردا از تلاطم خلیج فارس کاسته خواهد شد.

پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده های متفاوت امروز هوای کشور پدیده های متفاوت امروز هوای کشور

  یزد: طوفان وگردو خاک از استان یزد خارج می شود

طوفان دیشب از اردکان آغاز شد وبخشی از شهرهای استان یزد را در نوردید

کارشناس اداره کل هواشناسی گفت: طوفانی که از نیمه شب گذشته در برخی شهرستانهای استان وزیدن گرفته بود در حال خروج از قسمتهای شرقی استان یزداست میرحسینی افزود این طوفان در شهرستانهای اردکان , میبد , تفت وبافق شدت بیشتری داشته به طوری که در شهرستان تفت باعث سقوط برخی بیلبوردهای تبلیغاتی شده ودر شهرستان میبد برخی درختان را شکسته است. همچنین شدت این طوفان در برخی شهرستانها با سرعت بالای110 کیلومتر بر ساعت بوده که دید افقی را تا 50 متررسانده است . این طوفان خوشبختانه خسارت جانی نداشته واکنون در حال خروج از استان یزد است .هادی نسب مدیر کل مدیریت بحران استان یزد هم گفت طوفان گرد و خاک در یزد منجر به خسارت به برخی سوله ها و گلخانه ها شده و تعدادی از درختان و تابلوها را ساقط کرده است. هم اینک اوضاع در استان یزد عادی است و به گفته سرهنگ مظفری فرمانده پلیس راه استان یزد تمام محورهای مواصلاتی در استان یزد باز است.

تصویرها
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
پدیده‌های متفاوت امروز هوای کشور
ویدئو‌ها
نمایش موجودیت‌ها