date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۱۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

همزمان با هشتاد و دومین سالگرد قیام گوهرشاد راهپیمایی عفاف و حجاب در مشهد برگزار شد

همزمان با هشتاد و دومین سالگرد قیام گوهرشاد راهپیمایی عفاف و حجاب در مشهد برگزار شد
منبع خبر: صدا و سیما

همزمان با هشتاد و دومین سالگرد قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب رضاخانی جمعی از زنان این شهر امروز دست به راهپیمایی با عنوان 'حافظان حریم خانواده' زدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،  راهپیمایان  در حالی که شعارهایی در حمایت از حجاب اسلامی سر می همزمان با هشتاد و دومین سالگرد قیام گوهرشاد راهپیمایی عفاف و حجاب در مشهد برگزار شددادند، مسیر میدان شهدا تا مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی را طی کردند.  

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با حضور در جمع راهپیمایان گفت: بر اساس آنچه در تاریخ ذکر شده است شمار قربانیان جنایت سرکوب مردم توسط عوامل رضاخان در مسجد گوهرشاد حدود چهار هزار نفر بوده و مردم هیچگاه از محل دفن اجساد بستگان مقتول خود در این واقعه مطلع نشدند.
آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: اجساد کشته شدگان توسط ماموران در محلی به نام گودال خشت مالها در مکانی که هم اکنون خیابان دانش شرقی مشهد است دفن گردید.
امام جمعه مشهد لباس را مظهر و نماد فرهنگ یک ملت دانست و افزود: صرفنظر از اینکه چادر یک پوشش اسلامی برای حفظ حجاب است، لباس و نماد هویت زنان ایرانی نیز محسوب می شود بطوریکه قبل از اسلام نیز بانوان ایرانی چادر سفید بر سر می کردند.
وی اظهار کرد: رضا خان علاوه بر مخالفت با اسلام، با ایران و فرهنگ ایرانی ‌نیز دشمن بود و به نابودی هویت ایرانی و اسلامی که هر 
آیت الله علم الهدی با استناد به آیه 59 سوره احزاب افزود: حجاب دستور الهی است و برای توسعه آن باید با استفاده از قلم و بیان وارد عمل شد.
21 تیر ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

تصویرها
همزمان با هشتاد و دومین سالگرد قیام گوهرشاد راهپیمایی عفاف و حجاب در مشهد برگزار شد
نمایش موجودیت‌ها