date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۲۳:۰۰ ب.ظ

مسئولان ظرفیت‌های اشتغال را فعال کنند

مسئولان ظرفیت‌های اشتغال را فعال کنند
منبع خبر: صدا و سیما

امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه قزوین گفت: تعداد اندک مفسدان زمین‌خوار، کارخانه‌خوار و در یک کلام حرام‌خوار از جغرافیای مدیریتی حذف شوند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین,حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه از بصیرت و حضور پرشور آحاد مردم  و از زحمات شبانه روزی نیروهای نظامی و انتظامی ، سپاه پاسداران ، بسیج و سربازان گمنام امام زمان(عج)  که در ایام فتنه گری آشوبگران به میدان آمدند و امنیت استان را حفظ کردند، تشکر کرد.

وی ادامه داد: در تامین امنیت و مقابله با اغتشاشات اخیر در استان قزوین شاهد بودیم که همه باهم و باهمدلی و وحدت توانستیم آتش فتنه را خاموش کنیم و بار دیگر اقتدار مسلمانان و نظام مقدس جمهوری اسلامی در سراسر کشور طنین انداز شد.

نماینده ولی فقیه در استان اذعان کرد: همه موفقیت هایی که در طول تاریخ انقلاب داریم، مرهون و مدیون پیروی از فرمایشات رهبری است.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی ادامه داد: باید گوش به فرمان رهبری باشیم و امروز که ایشان بر اهمیت اقتصاد مقاومتی تاکید می کنند، بدانیم که تنها راه چاره برای نجات کشور، اقتصاد مقاومتی و توجه به این عرصه مهم است.

 وی اضافه کرد: استان قزوین، استانی صنعتی، کشاورزی و دانشگاهی است و با این همه ظرفیت از مسئولان می خواهیم تا فرصت های اشتغال را در استان فعال کنند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: نیروی کار و بستر ایجاد اشتغال در استان قزوین بسیار وجود دارد و با یک مدیریت  مدبرانه و دلسوزانه باید بستر های کار فارغ التحصیلان را فراهم آورد .

وی خاطرنشان کرد: اگر اشتغال ایجاد شود، مشکلات گرانی و وابستگی به اجانب حل خواهد شد و دیگر شاهد سوء استفاده نخواهیم بود.

خطیب جمعه قزوین به مفاسد اقتصادی نیز اشاره و با بیان اینکه تعداد مفسدان اندک است، تاکید کرد: ما قدردان مدیران پاک دست و دلسوزی که اکثریت قاطبه مدیران ما را تشکیل می دهند، هستیم اما هم مدیران و هم مردم باید قیام کنیم تا با تعداد اندک مفسدان زمین خوار و کارخانه خوار که کارخانه ها را با تعداد زیادی کارگر به نابودی می کشانند و به خاطر مطامع دنیایی کارخانه را در شرایط نامطلوب قرار می دهند مبارزه کنیم.

وی اذعان کرد: مفسدان باید از جغرافیای مدیریتی جامعه ما کنار گذاشته شوند تا مدیریت با نشاط هر چه بیشتر فعال باشد.

وی  ابراز کرد: مطالبه دیگر ما از مدیران ومردم استان این است که مدیریت آب را جدی بگیرند.

وی افزود: در سال جاری و در دراز مدت با کاهش ۵۷ درصدی بارندگی روبرو بودیم و نسبت به کوتاه مدت ۳۷ درصد کاهش بارندگی داشته ایم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به ضرورت صرفه جویی اذعان کرد: مدیران ما باید برای مصرف بهینه از آب شرب و مدرن کردن آبیاری در کشاورزی اقدام اساسی انجام دهند.

وی با بیان اینکه دشت قزوین با دوخطر جدی روبرو است، تصریح کرد: کویری شدن و درپی آن افزایش ریزگردها علاوه بر استان قزوین به استان های همجوار نیز آسیب خواهد رساند .

امام جمعه قزوین ادامه داد: کل دشت قزوین در حال فرونشست است و عوارض بسیار جدی محیط زیستی برای شهروندان به دنبال دارد.

وی در ادامه با اشاره به موضوع برجام عنوان کرد:  ایران اسلامی چهارسال خسارت زیادی با عنوان برجام متحمل شد  و  امروز همه مردم و حتی دولتمردان نیز معترف هستند که نباید به امریکا اعتماد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به مناسبت تاریخی فرار شاه در ۲۶ دی ماه سال ۵۷ گفت: شاه ملعون در دوستی با امریکا و اسراییل پیشتاز بود اما در نهایت سرنگون شد و این درس بزرگی است برای هرکسی این مسیر را تکرار کند .

وی با اشاره به شرایط سخت رهبر مقاومت اسلامی در نیجریه بیان کرد: شیخ زکزاکی هم اکنون در شرایط سخت بیماری به سر می برد و حاکمیت شیطانی این کشور از درمان این شخصیت برجسته ممانعت می کند، از خدای متعال درخواست داریم که به این عالم بزرگوار شفای عاجل و ملت مسلمان آفریقا را بر ستمگران به پیروزی برساند.

امام جمعه قزوین با اشاره به مناسبت ایام شهادت فداییان اسلام عنوان کرد: شهیدان نواب صفوی، واحدی، ذوالقدر و طهماسبی از عزیزانی بودند که بسترها را برای وقوع انقلاب اسلامی در دوران ظلم و خفقان فراهم آوردند.

 

نمایش موجودیت‌ها