date_range سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۲۵:۰۰ ب.ظ

افزایش 19 درصدی تلفات تصادفات در آذربایجان‌شرقی

افزایش 19 درصدی تلفات تصادفات در آذربایجان‌شرقی
منبع خبر: صدا و سیما

تلفات تصادفات رانندگی در آذربایجان‌شرقی در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 19 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مدیرکل پزشکی قانونی استان با اعلام این خبر گفت : در این مدت 521 نفر در سوانح رانندگی فوت کردند افزایش 19 درصدی تلفات تصادفات در آذربایجان‌شرقی که از این تعداد 412 نفر مرد و 109 نفر زن بودند.
دکتر کمالی افزود: بیشترین تلفات حوادث رانندگی در طی این مدت به ترتیب با 358 فوتی در جاده های برون شهری و روستایی، 80 نفر در مسیرهای درون شهری، 13 نفر در جاده های خارج از استان یا نامعلوم گزارش شده است.
وی ادامه داد : 52 نفر نیز از این تعداد خارج از حریم جاده (موارد غیرترافیکی) و 18 نفر با فاصله بیش از 30 روز از تصادف فوت کرده اند.
مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی افزود: درشهریور ماه امسال 113 نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با سال گذشته حدود 23 درصد افزایش یافته است.
وی گفت: در شش ماه گذشته 9 هزار و 969 نفر در حوادث رانندگی استان مصدوم شدند که از این تعداد 2 هزارو 737 نفر زن و 7 هزار و 232 نفر مرد بودند و این تعداد در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.
به گفته کمالی در شهریور ماه امسال هزار و 899 نفر در اثر حوادث رانندگی مصدوم و به ادارات پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته حدود 10 درصد افزایش نشان می دهد.

تصویرها
افزایش 19 درصدی تلفات تصادفات در آذربایجان‌شرقی
نمایش موجودیت‌ها