date_range چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۵۵:۰۰ ب.ظ

رئیس موسسه مطالعات آمریکای شمالی دانشگاه تهران در گفتگو بابی‌بی سی: آسانژ بخاطر افشای جنایات آمریکا در قلب لندن زندانی است

رئیس موسسه مطالعات آمریکای شمالی دانشگاه تهران در گفتگو بابی‌بی سی: آسانژ بخاطر افشای جنایات آمریکا در قلب لندن زندانی است
منبع خبر: صدا و سیما

دکتر سیدمحمد مرندی: جولیان آسانژ یک زندانی سیاسی است که در قلب لندن زندانی است چون جنایات آمریکا در عراق را فاش کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ،  شبکه تلویزیونی بی بی سی در برنامه "هارد تاک" با دکتر سید محمد مرندی، تحلیلگر سیاسی و رئیس موسسه مطالعات آمریکای شمالی دانشگاه تهران درباره مسائل ایران به گفتگو پرداخت.

دکتر مرندی در پاسخ به ادعای استیون سکر مجری این برنامه درباره وخامت اوضاع حقوق بشر در ایران گفت:  درباره زندانیان سیاسی حرف می زنید، خوب است افرادی مانند جولیان آسانژ را نیز در این طبقه بندی قرار دهیم که به نظر من اکنون یک زندانی سیاسی است که در قلب لندن زندانی است چون جنایات آمریکا در عراق را فاش کرده است و چون فاش کرده است که هیلاری کلینتون چگونه از کمیته ملی حزب دموکرات برای فریب دادن رقیب وی، یعنی برنی سندرز، برای انتخاب به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری استفاده کرد. آسانژ اکنون بابت این جرائم دارد مجازات می شود. او به تجاوز به دو زن متهم شده که تا آنجا که ما می دانیم اتهاماتی کذب است. 

نمایش موجودیت‌ها