date_range پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۵۵:۰۰ ب.ظ

اعتراف وزیر رژیم صهیونیستی به قدرت موشکی حماس؛ از ترس قدرت موشکی حماس آتش‌بس را پذیرفتیم

اعتراف وزیر رژیم صهیونیستی به قدرت موشکی حماس؛ از ترس قدرت موشکی حماس آتش‌بس را پذیرفتیم
منبع خبر: صدا و سیما

وزیر امور منطقه‌ای رژیم صهیونیستی، دلیل اقدام اسرائیل را در پذیرش آتش‌بس با جنبش حماس، «ترس از رسیدن موشک‌های حماس به تل‌آویو خواند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی العربی الجدید؛ یک ­وزیر رژیم صهیونیستی اعتراف کرد اسرائیل از ترس رسیدن موشک های مقاومت به تل آویو آتش بس را پذیرفت.

اعتراف وزیر رژیم صهیونیستی به قدرت موشکی حماس؛ از ترس قدرت موشکی حماس آتش‌بس را پذیرفتیم
تساحی هنگبی، وزیر امور منطقه ای و عضو کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی، دلیل اقدام اسرائیل را در پذیرش آتش بس با جنبش حماس، «ترس از رسیدن موشک های جنبش به منطقه تل آویو و موفقیت حماس در فلج کردن حرکت هواپیماها» برشمرد.
این وزیر اسرائیلی افزود «وارد آوردن ضربه ای سخت به حماس به منزله فلج کردن زندگی در تل آویو خواهد بود و همچنین باعث خواهد شد فعالیت فرودگاه بن گوریون چند هفته متوقف شود.»
هنگبی در ادامه اظهاراتش که روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت آنرا منتشر کرد، گفت راه اندازی جنگی گسترده علیه غزه، مخاطرات و خسارت های سنگینی برای اسرائیل در پی دارد، بویژه در صورتیکه موشکهای حماس به تل آویو برسد، که در این حالت، بخش گردشگری ضرر زیادی خواهد دید.
وی همچنین تصریح کرد «نگرانی ها از پیامدهای اصابت موشک های حماس به تل آویو، باعث می شود گلوله باران شهرک های اسرائیلی نزدیک به مرز غزه را تحمل کنیم.»
وزیر امور منطقه ای رژیم اشغالگر همچنین هشدار داد جنگ گسترده علیه نوار غزه به این معنا است که ارتش مجبور خواهد بود عملیات زمینی گسترده ای را در عمق نوار غزه به راه بیندازد، به گونه ای که نظامیان اسرائیلی باید در هر منطقه به دنبال سکوهای پرتاب موشک بگردند و این امر به نوبه خود خسارت های جانی زیادی بر جای خواهد گذاشت.
وی در ادامه افزود کابینه امنیتی اسرائیل تصمیم گرفته است با آتش بس موافقت کند و فرصتی برای رسیدن به آرامش پس از تنش های موجود در نوار غزه بدهد.

وی گفت «هر جنگی هزینه هایی دارد و هنگامی که حاضر نیستی آن هزینه را بپردازی، باید به دنبال جایگزینی باشی که تو را از پرداخت آن هزینه ها معاف کند.»
از طرف دیگر، این اظهارات هنگبی خشم گسترده ای را در اسرائیل بوجود آورد، بویژه هنگامی که اشاره کرد اسرائیل ترجیح می دهد به جای تل آویو، به شهرک های اسرائیلی نزدیک به مرز غزه حمله شود.
در همین راستا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر مجبور شد از این اظهارات شانه خالی کند و آنها را غیرقابل قبول خواند و گفت واکنش حماس بسیار بزرگ بود و نمی توان بین منطقه ای در اسرائیل با منطقه ای دیگر تفاوت قائل شد.
از طرف دیگر «آوی گبای» رئیس حزب کار رژیم اشغالگر (مخالف دولت)، به هنگبی حمله ور شد و گفت «بر اساس اظهارات هنگبی، می توان شهرک نشینان در جنوب را نادیده گرفت و آنها را به حال خودشان وا گذاشت، در حالی که نمی توان محافظت از تل آویو و ساکنان آن را نادیده گرفت. این اظهارات نشاندهنده آن است که دولت کنونی، همه ارزشهای لازم برای ادامه کارش را از دست داده است و باید کنار برود.»

تصویرها
اعتراف وزیر رژیم صهیونیستی به قدرت موشکی حماس؛ از ترس قدرت موشکی حماس آتش‌بس را پذیرفتیم
نمایش موجودیت‌ها