date_range چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۳۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت: حل مشکل گرانی؛ مهم‌ترین موضوع جلسه هیئت دولت

واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت: حل مشکل گرانی؛ مهم‌ترین موضوع جلسه هیئت دولت
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|دولت

رئیس دفتر رئیس‌جمهور موضوع گرانی و حل مشکلات معیشتی مردم را مهم‌ترین دستور کار امروز هیئت وزیران عنوان کرد.

واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت: حل مشکل گرانی؛ مهم‌ترین موضوع جلسه هیئت دولتبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما محمود واعظی پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: موضوعات و مصوبات مختلفی امروز در جمع اعضای هیات دولت بحث شد که با توجه به اینکه شاهد هستیم بخش هایی که ارز 4200 تومانی دریافت می کنند با محاسباتی که برای اجناس خود دارند به قیمت بالاتری آن را به دست مشتری می رسانند مساله گرانی بااهمیت ترین مساله اعضای هیات دولت بود.
وی با تاکید بر اینکه آقای رئیس جمهور خواستند تمام دستگاه های ذی ربط و وزرا این موضوع را رسیدگی کنند گفت: اجناس در انبار باید به سرعت در اختیار مردم قرار بگیرند همچنین تا دوشنبه آینده جلسه ای با حضور رئیس جمهور برای تصمیم گیری نهایی در خصوص گرانی های اخیر تشکیل خواهد شد.
واعظی ادامه داد: بحث خودرو نیز یکی دیگر از موضوعات مطرح در جمع هیات وزیران بود که در چند روز گذشته شاهد فضای روانی و احساسی در افزایش قیمت خودروها هستیم که خودروسازان باید همان قیمت مصوبی را که هست در اختیار مشتریان خود قرار دهند.
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درخصوص اولویت و دستورالعمل برای قیمت ارز و سکه اظهار داشت: ارز را به همان مبلغ 4200 تومان به همه آنهایی که ثبت سفارش می کنند واگذار می کنیم که در این خصوص مشکلی نداریم در باره سکه هم صحبت هایی شد که نیاز به بحث و بررسی دارد.
وی یادآور شد: اولویت ها در این راستا تعیین و مشورت ها هم از هفته گذشته توسط وزرا آغاز شده است، همچنین مشورت هایی با اصناف، تولید کنندگان، اتاق های بازرگانی و بخش خصوصی نیازمندیم.
تصویرها
واعظی در حاشیه جلسه هیئت دولت: حل مشکل گرانی؛ مهم‌ترین موضوع جلسه هیئت دولت
نمایش موجودیت‌ها