date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۰۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حوزه هنری کردستان؛ آموزش 26 رشته هنری

حوزه هنری کردستان؛ آموزش 26 رشته هنری
منبع خبر: صدا و سیما

حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، ثبت‌نام از هنرجویان و علاقه‌مندان به فراگیری رشته‌های هنری را در ترم تابستان با 26 رشته هنری آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزکردستان، شیلان برهانی مدیر آموزش و پژوهش حوزه هنری استان کردستان با اعلام این خبر گفت: در راستای طرح غنی سازی اوقات فراغت کودکان، نوجوانان و جوانان، ثبت نام از علاقه‌مندان به فراگیری رشته‌های هنری موسیقی، تجسمی، هنر‌های تصویری، هنر‌های نمایشی و آفرینش‌های ادبی با ۲۶ رشته هنری آغاز شده است. حوزه هنری کردستان؛ آموزش 26 رشته هنری
وی با اشاره به جایگاه هنر در ارتقاء سطح فرهنگی جامعه و تاکید بر ایجاد سازو کاری مناسب برای بهره مندی تمامی علاقمندان از آموزش رشته‌های مختلف و توجه ویژه بر آموزش اصولی با استفاده از توان اساتید شناخته شده استان افزود: در ۵ شاخه اصلی هنری ثبت نام از هنرجویان آغاز شده است.
برهانی افزود: تمامی واحد‌ها بر اساس برنامه تنظیم شده و بهره گیری از بهترین اساتید مطرح استان در این راستا با ظرفیت سنجی توان وامکانات موجود در رشته‌های موسیقی شامل (سنتور، تار و سه تار، ویولن، تنبور، دف نوازی، تنبک)، تجسمی شامل (طراحی و نقاشی، نقاشی کودک، خوشنویسی، کارتون و کاریکاتور، عکاسی، نگارگری، تذهیب)، آفرینش‌های ادبی (داستان نویسی)، هنر‌های نمایشی شامل (نمایشنامه نویسی، بازیگری)، هنر‌های تصویری شامل (کارگردانی، فیلمنامه نویسی، تدوین و تصویربرداری) به امر آموزش علاقه‌مندان در تمامی سنین خواهند پرداخت.
وی ازویژگی‌های کلاس‌های آموزشی حوزه هنری را استفاده از مدرسین توانمند و فارغ التحصیلان دانشگاهی عنوان کرد وافزود: در پایان دوره آموزشی نیز به شرکت کنندگان در کلاس‌های آموزشی گواهینامه پایان دوره با درج سطح آموزشی اهداء خواهد شد.
برهانی در پایان افزود: درکنار این کلاس‌ها دوره‌های کارگاهی همچون کارگاه عکس، کارگاه شعر، کارگاه داستان، کارگاه نقاشی خط و کارگاه بازیگری در طول ایام هفته برگزاری می‌گردد که علاقه‌مندان برای شرکت در این کارگاه‌ها نیز می‌توانند همه روزه به جز ایام تعطیل در دو نوبت صبح وبعدازظهر جهت ثبت نام و اطلاع از شرایط کلاس‌ها و کارگاه‌ها به حوزه هنری کردستان واقع در سنندج- خ. فلسطین – روبروی فرمانداری مراجعه و یا با شماره تلفن ۳۳۲۴۳۶۲۴-۳۳۲۲۷۱۲۵ تماس حاصل نمایند.
تصویرها
حوزه هنری کردستان؛ آموزش 26 رشته هنری
نمایش موجودیت‌ها