date_range دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۰:۰۰ ق.ظ

طبق پیش‌بینی هواشناسی طوفان و گردو خاک در سیستان و بلوچستان

طبق پیش‌بینی هواشناسی طوفان و گردو خاک در سیستان و بلوچستان
منبع خبر: صدا و سیما

طوفان و گردو خاک، سه‌شنبه وارد سیستان و بلوچستان می‌شود.

طبق پیش‌بینی هواشناسی طوفان و گردو خاک در سیستان و بلوچستانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما ، کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت : طبق پیش‌بینی سامانه های هواشناسی ، از روز سه‌شنبه تا پایان هفته در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان ، شاهد وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهیم بود.

مرتضی فرجی در ادامه گفت : از اواخر روز دوشنبه شاهد افزایش شدت وزش طوفان و گرد وخاک در شهرهای شمالی استان سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در این مدت سرعت وزش باد به بیش از 100 کیلومتر بر ساعت هم خواهد رسید و همچنین شاهد افزایش دما بین 5 تا 7 درجه در نیمه شمالی استان خواهیم بود.

وی افزود با توجه به کاهش دید در برخی مسیرهای موصلاتی به رانندگان توصیه کرد با احتیاط و دقت کامل در مدت زمان طوفان و گردو خاک رانندگی کنند تا حادثه ای برای هم وطنان رخ ندهد.

فرجی گفت : در  برخی نقاط جنوبی استان شاهد رشد ابر ، و در جنوب سیستان و بلوچستان نیز بارش‌های ناچیز ، دور از انتظار نیست ، و همچنین در این مدت دریای عمان مواج پیش‌بینی شده است.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت : در 24 ساعت گذشته زاهدان با حداقل دمای 20 درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین و دلگان با حداکثر دمای 46 درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهرهای ‌سیستان و بلوچستان بوده‌اند.

لینک اخطاریه هواشناسی  

تصاویر آرشیوی
تصویرها
طبق پیش‌بینی هواشناسی طوفان و گردو خاک در سیستان و بلوچستان
ویدئو‌ها
نمایش موجودیت‌ها