date_range پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۲۶:۰۰ ب.ظ

استاندار مرکزی ضرورت تامین مواد اولیه صنایع پایین‌دست آلومینیوم

استاندار مرکزی ضرورت تامین مواد اولیه صنایع پایین‌دست آلومینیوم
منبع خبر: صدا و سیما

استاندار مرکزی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی: مواد اولیه واحدهای تولیدی زیردستی آلومینیوم در استان مرکزی باید تامین شود.

استاندار مرکزی ضرورت تامین مواد اولیه صنایع پایین‌دست آلومینیوم  به گزارش  خبرگزاری صداوسیما  مرکز اراک؛ استاندار مرکزی در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری برگزار شد گفت : واحدهای تولیدی زیر دستی آلومینیوم در استان مرکزی باید از محل ذخیره آلومینیوم شرکت ایرالکو رونق بگیرند و باید تکلیفشان روشن شود .
آقای آقازاده افزود : اگر از این طریق مواد اولیه صنایع کوچک و پایین دستی تامین نشود از طریق اهرم های دیگر اقدام خواهیم کرد و نمی توانیم در این درباره صبر کنیم که واحد های تولیدی مرتبط با آلومینیوم با داشتن صدها کارگر و گردش مالی قابل توجه بلاتکلیف و تعطیل شوند .
کریمی نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست بر ضرورت حمایت از صنعت آلومینیوم در کشور تاکید کرد و گفت : الان قیمت آلومینیوم افزایش یافته و واحد های کوچک برای خرید یک تریلی آلومینیوم باید مبلغ زیادی را پرداخت کنند که این صنایع همچین توانی را ندارند .
کریمی ادامه داد : ما در کشور ساز و کاری را فراهم کردیم که از صنایع کوچک حمایت کنیم و امروز اگر صدها واحد مرتبط با آلومینیوم در کشور تعطیل شوند کارگران زیادی بیکار خواهند شد .
مقدسی دیگر نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس هم گفت : بلاتکلیفی صنایع بزرگ در موضوع ثبات قیمت ها تاثیر گذار در روند تولید صنایع کوچکتر است و صنایع پایین دست را با چالش مواجه خواهد کرد .
مقدسی ادامه داد : ممنوعیت صادرات برخی کالا ها و مواد اولیه و عرضه گسترده مواد اولیه مورد نیاز واحد های پایین دست صنایع بزرگ می تواند ما را از این وضعیت خارج کند .
منوچهر توسطی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان هم در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت : مسایل و مشکلات شهرک صنعتی حاجی آباد هم مطرح شد و مقرر شد از محل بوجه عمومی و دولتی در سال 98 مشکلات این واحد ها هم برطرف شود .
وی ادامه داد : همچنین در حوزه گردشگری هم مشکلات این بخش مطرح و در مورد حل ان بحث و تبادل نظر شد .

تصویرها
استاندار مرکزی ضرورت تامین مواد اولیه صنایع پایین‌دست آلومینیوم
نمایش موجودیت‌ها