date_range پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۲۹:۰۰ ب.ظ

دربسته کاهش مصرف آب آموزش کاهش مصرف آب در باغات

دربسته کاهش مصرف آب آموزش کاهش مصرف آب در باغات
منبع خبر: صدا و سیما

در شرایط کنونی خشکسالی در ایران مراحلی برای کاهش مصرف آب در باغات ارائه می‌شود.

دربسته کاهش مصرف آب آموزش کاهش مصرف آب در باغاتبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ دراین بسته در شرایط کنونی خشکسالی درایران مراحل مختلفی که منجر به کاهش مصرف آب در باغات می شود، ارائه خواد شد .

* یک آبپاش دستی برای آبیاری گیاهان در باغات خریداری کنید.

*یک بشکه ی آب برای ذخیره آب باران تهیه کنید. بشکه ی آب را به سیستم زهکشی سقف وصل کنید تا با هر بار بارش باران، آب باران در آن ذخیره شود.

*برای کاهش مصرف آب،گیاهان را در زمانهای گرم یا ساعات گرم روز آبیاری نکنید..

*افزایش قابلیت نگهداری آب در خاک از راه های کاهش مصرف آب در باغات است. برای افزایش قابلیت حفظ آب در خاک،  ژل های نگهداری آب در خاک را خریداری کنید و با خاک درون گلدان ها مخلوط کنید.

*برای کاهش مصرف آب در باغات، گیاهان و سبزیجات بومی منطقه ی خود را انتخاب کنید.

* گیاهان را از خاک معمولی باغات به گلدانها منتقل کنید زیرا گلدان هاآب را به میزان طولانی تری نسبت به خاک و کمپوست معمولی موجود در باغ، در خود نگه می دارند.

*سیستم آبیاری قطره ای برای کاهش مصرف آب در باغات در نظر بگیرید. در روش آبیاری قطره ای تا 75٪ در مصرف آب بیشتر از سیستمهای آبیاری معمولی صرفه جویی می شود.

*برای کاهش مصرف آب می توانید ازروش کشت زیر پلاستیک یا گلخانه استفاده کنید .  از آنجایی که امکان استفاده از آبیاری تحت فشار (قطره ای) در کشت های گلخانه ای وجود دارد، صرفه جویی قابل توجهی در مصرف آب می شود.

تصویرها
دربسته کاهش مصرف آب آموزش کاهش مصرف آب در باغات
نمایش موجودیت‌ها