date_range پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۱:۰۰ ب.ظ

بهره‌برداری از 6 پروژه بخش کشاورزی در کامیاران

بهره‌برداری از 6 پروژه بخش کشاورزی در کامیاران
منبع خبر: صدا و سیما

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی 6 پروژه شاخص بخش کشاورزی در کامیاران به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کُردستــــان، مدیر جهاد کشاورزی کامیاران، گفت: برای اجرای این طرح‌ها ده میلیارد و ۱۴۵ میلیون ریال هزینه شده است. بهره‌برداری از 6 پروژه بخش کشاورزی در کامیاران
بهرام کوشکی با اشاره به اینکه کامیاران پتانسیل تبدیل شدن به قطب کشاورزی کُردستان را دارد، اظهار داشت: این مساله نیازمند توجه ویژه و حمایت مسئولان از پروژه‌های بخش کشاورزی است.
وی در خصوص اجرای پروژه آبیاری تحت فشار در اراضی این شهرستان افزود: این پروژه در سطح ۶۸ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان با صرف اعتبار چهار میلیارد و ۲۱۰ میلیون ریال اجرا و برای ۶۸ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
مدیر جهاد کشاورزی کامیاران گفت: توسعه باغات آبی در اراضی ملی در سطح ۱۵۶ هکتار با اعتبار دو میلیارد و ۳۸۵ میلیون ریال و اشتغالزایی ۱۵۶ نفر از دیگر پروژه‌های شاخص کشاورزی کامیاران است که امروز افتتاح شد.
کوشکی به توسعه باغات دیم در این شهرستان نیز اشاره کرد و یادآور شد: این طرح در سطح ۱۱۰ هکتار و با اعتبار ۷۵۰ میلیون ریال و ایجاد اشتغال برای ۱۱۰ نفر اجرا شده است.
وی خاطرنشان کرد: سه پروژه دیگر شامل اجرای سیستم آبیاری کم فشار در سطح ۳۵ هکتار، مزرعه پرورش ماهی سرد آبی با ظرفیت ۲ تُن و اجرای ۴۰۰ متر مکعب عملیات آبخیزداری امروز به بهره برداری رسید.
وی می‌گوید: برای اجرای این سه طرح، دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
مدیر جهاد کشاورزی کامیاران در خصوص پروژه‌های در دست اجرای این شهرستان، افزود: اجرای آبیاری تحت فشار در یک هزار و ۱۰۰ هکتار زمین حوزه پایاب سد زیویه، اجرای یک هزار و ۲۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار حوزه پایاب سد امیرآباد و رمشت و اجرای سه هزار و ۵۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار در اراضی پایاب سد گاوشان از جمله پروژه‌های در دست اقدام است.
۲۱ تا ۲۷ خرداد به عنوان هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است.
تصویرها
بهره‌برداری از 6 پروژه بخش کشاورزی در کامیاران
نمایش موجودیت‌ها