date_range دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۷:۴۶:۰۰ ب.ظ

ادعای کاخ سفید؛ غنی‌سازی ایران باج‌خواهی هسته‌ای است!

ادعای کاخ سفید؛ غنی‌سازی ایران باج‌خواهی هسته‌ای است!
منبع خبر: صدا و سیما

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد برنامه ایران برای فراتر رفتن از محدودیت‌های غنی‌سازی «باج‌خواهی هسته‌ای» است.

ادعای کاخ سفید؛ غنی‌سازی ایران باج‌خواهی هسته‌ای است!به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، به نقل از خبرگزاری رویترز‎, یک سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز دوشنبه گفت برنامه ایران برای فراتر رفتن از محدودیت هایی که با توافق بین المللی بر ذخیره اورانیوم کمتر غنی شده این کشور وضع شده در حکم «باج خواهی هسته ای» است و باید با افزایش فشار بین المللی مواجه شود.
گرت مارکیز گفت: برنامه های غنی سازی ایران فقط به این خاطر ممکن شده اند که آن توافق هسته ای وحشتناک توانایی های هسته ای آنها را دست نخورده باقی گذاشت.
وی افزود: رئیس جمهور ترامپ به روشنی گفته است هرگز به ایران اجازه نخواهد داد سلاح هسته ای تولید کند. باج خواهی هسته ای این حکومت باید با افزایش فشار بین المللی مواجه شود.

توئیت ترامپ

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در حساب توئیتری خود نوشت: ایران محدودیت ذخایر اورانیوم را نادیده می گیرد.

توئیت ترامپ و اظهارات شورای امنیت ملی کاخ سفید بعد از آن عنوان شد که دولت ایران روز دوشنبه اعلام کرد از محدودیت های وضع شده بر توافق هسته ای 2015 در 10 روز آینده عبور خواهد کرد.

واکنش سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه پس از این که تهران اعلام کرد ذخایر اورانیوم غنی شده این کشور 27 ژوئن از محدوده تعیین شده در توافقنامه بین المللی 2015 فراتر خواهد رفت، گفت "ما نباید در برابر باج خواهی هسته ای ایران تسلیم شویم".
مورگان اورتگاس افزود "ما به درخواست از ایران برای عمل به تعهدات خود در برابر جامعه جهانی ادامه می دهیم".

این در حالی است که رژیم آمریکا سال گذشته با پشت کردن به توافق بین المللی برجام که مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل و جامعه جهانی بود از این توافق خارج شد و اقدام به تشدید تحریم ها ضد ایران و تهدید کشورهای اروپایی امضاکننده توافق هسته ای کرد و کشورهای اروپایی نیز تاکنون اقدام عملی برای اجرای تعهدات شان در برجام نکرده اند.

 

تصویرها
ادعای کاخ سفید؛ غنی‌سازی ایران باج‌خواهی هسته‌ای است!
نمایش موجودیت‌ها