date_range چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۴۷:۰۰ ب.ظ

ابتکار: نقش مهم ورزش در وحدت و انسجام ملی

ابتکار: نقش مهم ورزش در وحدت و انسجام ملی
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: ورزش|دولت

معاون امور زنان رئیس‌جمهور نقش ورزشی را در تصویب انسجام و وحدت ملی مهم برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما ، ابتکار در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به سوالی درباره حضور ایران درجام جهانی ،با بیان اینکه صعود به جام جهانی اتفاق مهمی برای کشور بوده است ، گفت :­ این حضور امید بسیار زیادی را بوجود آورده و این که ما توانسته ایم برای پنجمین بار وارد جام جهانی شویم خیلی ارزشمند است و امیدواریم که تیم ما­ با روحیه بالایی ­بازی­ کند و نتایج خوبی بدست آورد.
وی با ابراز خرسندی از باقی ماند طرح یوزپلنگ روی لباس تیم ملی و هواپیمای تیم ملی گفت: هر چند اندازه آن کوچک شده است ولی همین که این تیم عنوان حفاظت از محیط زیست وجود دارد ، ارزشمند است.
ابتکار همچنین درباره شعار ­تیم ملی "هشتاد میلیون نفر، یک ملت و یک ضربان قلب" گفت: شعار­بسیار خوبی است زیرا ما در­ هر شرایطی نیازمند وحدت و همدلی و ارتقاء سطح انسجام ملی، اعتماد عمومی و وحدت و همدلی هستیم.
معاون امور زنان رئیس جمهور گفت: شعار­ بسیار زیبایی است زیرا به هر جهت مردم پشت تیم ملی شان هستند همانطور که همه مردم پشت دولت و کشور هستند و در مقابل آسیب ها و تهدیدات ؛ یکپارچه برای­ رفع دشواری و سختی کنار هم هستند.
ابتکار گفت: این شعار بسیار مهم است زیرا ممکن است برخی درسختی ها دنبال منافع خودش با شند­ مثلاً در نوسانات ارز دنبال­ منفت باشند ولی وقتی منفعت ما بحث ملی باشد ، دراین شرایط باید اقتصاد خودمان را محکم نگهداریم، روحیه مردم محکم باشد وتلاش کنیم و دولت هم تلاش خودش را­ انجام­ می دهد.
وی تاکید کرد: در­ شرایط سختی باید از هر ظرفیت های­ اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی استفاده کنیم و نگذاریم مسائل حاشیه ای انسجام ما را خدشه دار کند تا برنامه هایی که دولت در شرایط­ سخت جلو می برد تخقق یابد تایکسری از منفعت های افراد خاص آسیب نبینند.
ابتکار با ابزار امیدواری برای موفقیت تیم ملی گفت: با اینحال، شعار بسیار مهمی است و ورزش و فوتبال هم محل بسیار خوبی برای طرح این موضوع است که مردم ایران یکپارچه هستند و برای ­­منافع ملی ارزشی و انقلاب کنار هم ایستادند.
 
نمایش موجودیت‌ها