date_range شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۵۰:۰۰ ب.ظ

دیلی‌میرر؛ اکنون زمان استفاده اروپا از چماقش علیه ترامپ است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از دیلی میرر،  اکنون زمان آن رسیده اروپا از چماقش علیه ترامپ استفاده کند.

پایگاه اینترنتی این نشریه در مطلبی به قلم جاناتان پاور نوشت: زمان کاهش اعتماد به نفس اروپا به سر رسیده است. امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه نتوانست تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را درباره توافق هسته ای ایران تغییر دهد. بسیاری از ناظران در اروپا، خاورمیانه (غرب آسیا) ، روسیه و چین شدیدا نگران هستند که اقدام آمریکا به بروز جنگ میان ایران و اسرائیل منجر شود؛ جنگی که اگر اسرائیل آسیب ببیند، ترامپ می خواهد پادرمیانی کند.

چنین جنگی نه تنها لطمه سنگینی به ایران وارد خواهد کرد بلکه به اسرائیل هم آسیب خواهد زد. اسرائیل نمی خواهد شاهد ناآرامی و آشوب بیشتر باشد. به نظر می رسد ایدئولوژی ترامپ فقط بر مبنای مخالفت با باراک اوباما است. رفتار او معمولا نژادپرستانه است. هیچ امیدی برای دورانی بهتر در عرصه سیاسی آمریکا وجود ندارد. توافق برای خلع سلاح هسته ای با کره شمالی غیرممکن است.

ترامپ به نوعی هیتلر قرن بیست و یکم است. اروپا باید خجالت را کنار بگذارد و با نگاهی به خودش متوجه می شود که ابرقدرتی است بهتر از آمریکا. شاید اروپا از نظر نظامی در رده آمریکا نباشد اما این هم نکته خوبی است. در اروپا همه می توانند به بهترین دانشگاهها بروند و خدمات بهداشت و درمان بسیار ارزان است.

در اروپا کیفیت اکثر روزنامه ها، رادیو و تلویزیون بسیار بهتر است و جنایت و قتل هم بسیار کمتر رخ می دهد. اکنون زمان آن رسیده تا اروپا سخت گیرانه تر عمل کند و برای دفاع از منافعش در مقابل ترامپ بایستد. اکنون اروپا باید درباره اینکه چطور این کار را انجام دهد فکر کند.

نمایش موجودیت‌ها