date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۰۵:۰۰ ق.ظ

هوای مشهد امروز سالم است

هوای مشهد امروز سالم است
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

پس از گذشت چند روز متوالی هوای مشهد سالم شد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: هوای مشهد امروز سالم است بر اساس گزارش ایستگاههای سنجش شاخص کلی کیفیت هوای مشهد امروز 24 دی با 90 پی اس آی در وضعیت سالم قرار دارد.

حمید صالحی افزود: بر این اساس 4 ایستگاه شهید آوینی با 126، شهید کریمی با 103، چمن با 102 و خیام شمالی با 101 پی.اس.آی این مناطق آلوده هستند.
وی ادامه داد: کلانشهر مشهد طی دی جاری 14 روز دچار آلودگی هوا بوده است. گرچه میزان آلودگی هوا در مناطق مختلف کاهش یافته و در برخی مناطق هم اکنون هوا سالم است اما در صورت رعایت نکردن نکات لازم دوباره شاهد افزایش بار آلودگی در هوای تنفسی شهروندان مشهدی خواهیم بود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی استفاده شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از بکارگرفتن خودروهای شخصی را موجب بهبود وضعیت هوا دانست و گفت: بیماران قلبی و تنفسی، کودکان، زنان باردار و سایر گروههای آسیب پذیر تا حد امکان از حضور در مناطق آلوده شهر خودداری کنند.
روزانه تا یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در کلانشهر 3.5 میلیون نفری مشهد در حرکت هستند.
شاخص کلی کیفیت هوا در محدوده 101 تا 150 پی.اس.آی بیانگر وضعیت هشدار برای افراد حساس و کودکان، بین 151 تا 200 پی.اس.آی هشدار برای همه سنین، بین 200 تا 300 پی.اس.آی حالت اضطرار است و آلودگی بیشتر از 300 پی.اس.آی نیز وضعیت بحرانی را نشان می دهد.

تصویرها
هوای مشهد امروز سالم است
نمایش موجودیت‌ها