date_range دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۱۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

جهانگیری در جلسه ستاد ساماندهی مسائل ارزی: اجازه نمی‌دهیم زندگی میلیون‌ها ایرانی آسیب ببیند

جهانگیری در جلسه ستاد ساماندهی مسائل ارزی: اجازه نمی‌دهیم زندگی میلیون‌ها ایرانی آسیب ببیند
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|دولت

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: نظام بانکی کشور باید با برنامه‌ریزی و مدیریت نقدینگی موجود کشور به جامعه اطمینان دهد که ارزش دارایی‌های مردم حفظ خواهد شد.

جهانگیری در جلسه ستاد ساماندهی مسائل ارزی: اجازه نمی‌دهیم زندگی میلیون‌ها ایرانی آسیب ببیندبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری صبح امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد اقتصادی ساماندهی مسائل ارزی کشور اظهار داشت: حفظ ذخایر و منابع بانک مرکزی به عنوان پس انداز ملی از اولویت های دولت است که با اجرای سیاست های ارزی اتخاذ شده این مقصود حاصل خواهد شد.
وی ضرورت هدایت نقدینگی کشور به سمت تولید و بازار سرمایه را یادآور شد و گفت: دولت اجازه نمی دهد زندگی میلیون ها ایرانی متاثر از نوسانات ارزی به دست برخی افراد سودجو آسیب ببیند.
آقای جهانگیری از بانک مرکزی خواست با ایجاد حساب سپرده گذاری سکه همانند سپرده گذاری ارزی در بانک ها اقدام لازم را انجام دهد تا مردم بتوانند با سپرده گذاری طلا و سکه نزد بانک ها سود این سپرده گذاری ها را نیز دریافت کنند.
رئیس کل بانک مرکزی نیز با اشاره به میزان پیش فروش سکه و استقبال مردم در روزهای اخیر گفت: برای از بین بردن حباب قیمت در بازار طلا و سکه بانک مرکزی به پیش فروش سکه ادامه خواهد داد.
در این جلسه که وزرای امور اقتصادی و دارایی؛ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و صنعت، معدن و تجارت و رؤسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی و معاون اقتصادی رئیس جمهور و دستیار ارشد اقتصادی رئیس جمهور حضور داشتند، درباره نحوه عرضه و قیمت سکه در بازار و تخصیص ما به التفاوت واردات دارو و کالاهای اساسی بحث و تبادل نظر و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
در این جلسه همچنین مقرر شد قیمت دارو با توجه به پرداخت ما به التفاوت 400 تومانی به ازای هر دلار برای واردات دارو افزایش پیدا نکند.
تصویرها
جهانگیری در جلسه ستاد ساماندهی مسائل ارزی: اجازه نمی‌دهیم زندگی میلیون‌ها ایرانی آسیب ببیند
نمایش موجودیت‌ها