date_range یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۲۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

4 کشته و تعدادی زخمی در درگیری سریلانکا

4 کشته و تعدادی زخمی در درگیری سریلانکا
منبع خبر: صدا و سیما

به علت درگیری خشونت‌آمیز مسلمان و بودایی های سریلانکا 4 نفر کشته و تعدادی زخمی شدند.

به گزارش سرویس بین الملل   خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروهای امنیتی سریلانکا روز یکشنبه در شهرکی ساحلی مستقر شدند که صحنه درگیری های خشونت آمیز مسلمانان و سینهالی ها بود. در این درگیری ها حدود 90 ساختمان آسیب دید و خودروهای زیادی به آتش کشیده شد.
این درگیری روز پنج شنبه پس از یک حادثه رانندگی در شهرک گنتوتا در حدود 110 کیلومتری جنوب کلمبو باعث درگیری بین گروه هایی از اکثریت سینهالی و اقلیت مسلمان در این شهرک شد.
نیروهای زمینی و دریایی ارتش سریلانکا برای کمک به پلیس محلی برای کنترل اوضاع در این شهرک مستقر شدند. این شهرک شنبه شب همچنان متشنج و ناآرام بود ولی بامداد روز یکشنبه قانون منع آمد و شد که طی چند روز اخیر به اجرا گذاشته شده بود لغو شد.
وزیر کشور سریلانکا به خبرنگاران گفت، تهیه گزارشی کامل از آسیب ها را خواستار شدیم و دولت به همه قربانیان و مال باختگان غرامت پرداخت خواهد کرد. وی افزود: نیروهای امنیتی و پلیس تا زمان برقراری مجدد امنیت در این شهرک باقی خواهند ماند.
مسلمانان حدود ده درصد جمعیت 21 میلیون نفری سریلانکا را تشکیل می دهند و بزرگترین اقلیت در این کشور بعد از تامیلی ها هستند. اما سینهالی ها گروهی قومی و اکثر اعضای آن بودایی هستند و بیش از 70 درصد جمعیت سریلانکا را تشکیل می دهند.
پلیس سریلانکا اعلام کرد 19 نفر در ارتباط با این درگیری ها بازداشت شدند و پلیس همچنان به دنبال سایر مظنونان است.
درگیری های ماه ژوئن 2014 بین بودایی ها و مسلمانان در سریلانکا چهار کشته و تعدادی زخمی برجا گذاشت. عامل این درگیری ها بودایی های تندرویی بودند که سرکردگانشان به اتهام ایجاد کشمکش دینی در حال محاکمه شدن هستند.

نمایش موجودیت‌ها