date_range شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۵۶:۰۰ ب.ظ

به دنبال حسابرسی در پایتخت انگلیس؛ انتقاد شهردار لندن از تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان دولت

به دنبال حسابرسی در پایتخت انگلیس؛ انتقاد شهردار لندن از تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان دولت
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: جامعه|ترابری

شهردار لندن از تبعیض قومیتی و نژادی در پرداخت حقوق به کارمندان مراکز دولتی در پایتخت انگلیس، اظهار نگرانی کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از گاردین،  به دنبال حسابرسی در پایتخت انگلیس؛ انتقاد شهردار لندن از تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان دولت

پس از آنکه بر اساس نتایج یک حسابرسی حقوق و دستمزد در لندن مشخص شد، کارکنان سیاه پوست و اقلیت‌های قومی در مراکز دولتی این شهر به طور میانگین تا 37 درصد کمتر از همکاران سفید پوست خود حقوق می گیرند، «صادق خان» شهردار لندن قول داد در این زمینه اقدام کند. صادق خان افزود: بسیار ناراحت شدم از اینکه اعضای جامعه سیاه پوستان، آسیایی ها و اقلیت های قومی که در این سازمان ها کار می‌کنند، به طور میانگین کمتر از همکاران سفید پوست خود درآمد دارند؛ برای مقابله با این نابرابری مصمم هستم. اینگونه بی عدالتی ها سالها طول می کشد تا شکل بگیرد و عمیقاً ریشه دوانده است. سازمان من بالاخره روند تغییر و مقابله با این فرآیند را آغاز کرده است.
حسابرسی اخیر درآمدها در لندن، سازمان های متفاوت در لندن بزرگ نظیر شهرداری، سازمان حمل و نقل لندن، پلیس، مراکز آتش نشانی و شرکت های گوناگون فعال در زمینه توسعه را پوشش می دهد. یافته های این حسابرسی نشان می دهد اختلاف در میزان حقوق های پرداختی در اداره پلیس، تشکیلات اجرایی لندن بزرگ و دو شرکت حوزه توسعه، «بسیار فاحش» است. در این بررسی مشخص شد اختلاف حقوق های پرداختی به کارکنان سازمان حمل و نقل لندن، 9 ممیز 8 دهم درصد است و این رقم در اداره پلیس و شرکت های «پارک رویال» و «اولد اوک» به ترتیب به 16 ممیز 7 دهم و 37 ممیز 5 دهم درصد می‌رسد.
یافته های گزارش اخیر درباره اختلاف حقوق و دستمزد نشان می دهد کارکنان سیاه پوست و اقلیت قومی نه تنها در مشاغل یکسان حقوق کمتری دریافت می‌کنند، بلکه شمار این افراد در مشاغل رده بالا نیز اندک است.
پیش از این نیز حسابرسی شهرداری لندن درباره اختلاف حقوق پرداختی به زنان و مردان که نتایج آن اواخر سال 2016 میلادی منتشر شد، نشان می داد به علت کمبود زنان در مشاغل رده بالا، اختلاف حقوق گاه به بیش از 30 درصد می‌رسد.

تصویرها
به دنبال حسابرسی در پایتخت انگلیس؛ انتقاد شهردار لندن از تبعیض در پرداخت حقوق کارکنان دولت
نمایش موجودیت‌ها