date_range شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۲۷:۰۰ ق.ظ

فیفا به اسپانیا درباره هر نوع مداخله سیاسی هشدار داد

فیفا به اسپانیا درباره هر نوع مداخله سیاسی هشدار داد
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: ورزش|فوتبال

­به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از خبرگزاری فرانسه از مادرید، فدراسیون بین المللی فوتبال ( فیفا )‌ روز جمعه اعلام کرد به فدراسیون فوتبال اسپانیا درباره هر نوع مداخله سیاسی هشدار داد.
بر اساس گزارش رسانه ها، این هشدار احتمال دارد به محرومیت احتمالی تیم ملی اسپانیا از جام جهانی 2018 روسیه منجر شود. فدراسیون فوتبال اسپانیا بعد از متهم شدن آنخل ماریا ویار رئیس خود در رسوایی فساد مالی با پیگرد تمام عیار رو به رو است. تصمیم شورای عالی ورزش اسپانیا که به دولت وابسته و با برگزاری انتخابات جدید در فدراسیون فوتبال موافق است احتمالا به مداخله فیفا منجر شد.
فیفا در بیانیه ای که در اختیار خبرگزاری فرانسه قرار گرفت با تایید خبر منتشر شده در روزنامه ال پاییس اعلام کرد « فیفا به تازگی نامه ای را به فدراسیون فوتبال فرستاده درباره اوضاع این فدراسیون ابراز نگرانی کرده است ». فیفا که سال 2015 در تعلیق کویت درنگ نکرد، اعلام کرد «همه فدراسیون های عضو باید امور خود را به شیوه مستقل اداره کنند».
اسپانیا سال 2008 نیز با تهدید تعلیق رو به رو بود اما در نهایت در یورو شرکت کرد و به قهرمانی رسید. فدراسیون فوتبال و دولت اسپانیا اعلام کردند حضور این تیم در جام جهانی 2018 با مشکل رو به رو نیست و نشستی آشتی جویانه به زودی برگزار خواهد شد. آنچه که فیفا تایید کرد اعزام هیئت فیفا و اتحادیه فوتبال اروپا ( یوفا ) به اسپانیا در روزهای آتی است.

نمایش موجودیت‌ها