date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۴۱:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

292 فلسطینی در جریان درگیری با نظامیان صهیونیست زخمی شدند

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صداوسیما  به نقل از به گزارش خبرگزاری آناتولی از رام‌الله، نظامیان رژیم صهیونیستی روز جمعه 292 شهروند فلسطینی را در کرانه باختری رود اردن و نوار غزه زخمی کردند.
292 نفر از شهروندان فلسطینی در جریان درگیری با نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن از جمله قدس و نوار مرزی شرق غزه زخمی شدند. فلسطینیان بیش از یک ماه است که در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در به رسمیت شناختن شرق و غرب قدس به عنوان پایتخت ادعایی رژیم صهیونیستی در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن و نوار غزه تظاهرات می کنند.
جمعیت هلال احمر فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد 148 فلسطینی در جریان درگیری های روز جمعه در کرانه باختری رود اردن و قدس زخمی شدند. در این بیانیه آمده است پنج نفر بر اثر اصابت گلوله جنگی، 25 نفر بر اثر اصابت گلوله پلاستیکی و 154 نفر دیگر نیز بر اثر استنشاق گاز اشک آور زخمی و مصدوم شدند.
بر اساس این بیانیه، درگیری بین نظامیان صهیونیست و جوانان فلسطینی در کرانه باختری رود اردن علاوه بر قدس در شهر های نابلس ، قلقیلیه ( شمال کرانه باختری ) ، اریحا ( شرق کرانه باختری ) ، بیت لحم ( جنوب کرانه باختری ) و البیره ( مرکز کرانه باختری رود اردن ) رخ داد.
اشرف القدره سخنگوی وزارت امور خارجه فلسطین در غزه نیز اعلام کرد 108 نفر از جمله 43 نفر به ضرب گلوله جنگی و 65 نفر دیگر بر اثر استنشاق گاز اشک آور در این منطقه زخمی شدند. القدره در بیانیه ای افزود 43 زخمی نیز در بیمارستان های غزه بستری و سایر زخمی‌ها سرپایی درمان شدند.
شاهدان اعلام کردند درگیری فلسطینیان با نظامیان صهیونیست در غزه در چهار منطقه مختلف در مرزهای شرقی این منطقه با اسرائیل شامل منطقه القراره ، ناحل عوز ، البریج و اردوگاه جبالیا رخ داد. در ششمین جمعه متوالی خشم اکثر شهرهای فلسطین صحنه تظاهرات و درگیری با نظامیان صهیونیست در چارچوب اعتراض در مخالفت با تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی بود.

 

نمایش موجودیت‌ها