date_range پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ access_time ۰۱:۰۹:۰۰ ب.ظ

آزادسازی 11 پرنده شکاری در پناهگاه شیراحمد سبزوار

آزادسازی 11 پرنده شکاری در پناهگاه شیراحمد سبزوار
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

11 پرنده شکاری پس از طی مراحل درمان توسط محیط‌بانان و دوستداران محیط‌زیست در زیستگاه حیات‌وحش شیراحمد سبزوار رهاسازی شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست سبزوار گفت: این پرندگان شامل چهار بهله آزادسازی 11 پرنده شکاری در پناهگاه شیراحمد سبزوار سارگپه، یک بهله عقاب صحرایی، یک بهله جغد شاخدار و پنج بهله دلیجه بود که در پناهگاه شیراحمد سبزوار با حضور دوستدران محیط زیست رها سازی شدند.
حمید رضا صادقی افزود: این پرندگان براثر شکار و صید آسیب دیده بودند که با تلاش دامپزشک حیات وحش مورد مداوا و تیمار قرار گرفته و پس از بهبود به اداره محیط زیست تحویل و نسبت به رهاسازی این گونه‌های جانوری اقدام شد.
وی با اشاره به اجرای طرح همیار محیط زیست برای نخستین بار در سبزوار اظهار داشت: با موافقت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی برای فعالان و دوستداران محیط زیست پس از طی مراحل گزینش و بررسی‌های لازم کارت همیاری صادر می‌شود و سبزوار جزو شهرستان های پیشگام در این حوزه در شرق کشور است.
شهرستان سبزوار دارای ۲ منطقه حفاظت شده شیراحمد و پروند با مساحت ۳۹ هزار هکتار و ۲ منطقه شکارممنوع ریوند و کمرقلعه با مساحت ۱۰۸ هزار هکتار است.

تصویرها
آزادسازی 11 پرنده شکاری در پناهگاه شیراحمد سبزوار
نمایش موجودیت‌ها