date_range جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۱۴:۰۰ ب.ظ

امامان جمعه استان تاکید بر حفظ وحدت و برادری در بین مسلمانان

امامان جمعه استان تاکید بر حفظ وحدت و برادری در بین مسلمانان
منبع خبر: صدا و سیما

امامان جمعه استان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک فرارسیدن ماه مولود، بر حفظ وحدت و برادری در بین مسلمانان تاکید کردند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزکردستان، خطیبان جمعه استان در خطبه‌های این هفته با اشاره به اینکه در ماه مولود اخوت و برادری در بین مسلمان بیشتر می‌شود، گفتند: پیامبر گرامی اسلام منادی بزرگ اخلاق و انسانیت است و اموزه‌هایی که آن حضرت بنیاد نهادند برای بشریت کمال و سعادت را به ارمغان آورده است. امامان جمعه استان تاکید بر حفظ وحدت و برادری در بین مسلمانان
آنان ضمن قدر دانی از حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز ۱۳ آبان گفتند: حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز ملی استکبار ستیزی بار دیگر اقتدار نظام و حمایت قاطع مردم از انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشت.
ماموستایان آیینی استان در بخشی دیگر از سخنان خوداظهار داشتند: از زمان پیروزی انقلاب تاکنون همیشه با تحریم‌ها و فشار‌های سخت و ظالمانه آمریکا روبرو بوده ایم، ولی این تحریم‌ها و فشار‌ها نتوانسته اراده ملت را تضعیف کند.
آنان در ادامه با اشاره به فرا رسیدن هفته وقف گفتند: وقف در دین اسلام شرایط خاصی دارد و دخل و تصرف در آن شرعا درست نیست و هر گونه اظهار نظر در مورد آن باید توسط عالمان دینی باشد.
امامان جمعه به فضیلت شرکت در نماز جمعه اشاره کردند و افزودند: بر همه مسلمانان واجب است در آئین نماز جمعه شرکت کنند و از مسئولان نیز خواستند با حضور در نماز جمعه از نزدیک مشکلات مسلمانان را شنیده و در صدد رفع آن‌ها تلاش کنند.
تصویرها
امامان جمعه استان تاکید بر حفظ وحدت و برادری در بین مسلمانان
نمایش موجودیت‌ها