date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۶:۳۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

یک دقیقه سکوت بازرگانان ایرانی و اتریشی به احترام جان‌باختگان زلزله کرمانشاه

یک دقیقه سکوت بازرگانان ایرانی و اتریشی به احترام جان‌باختگان زلزله کرمانشاه
منبع خبر: صدا و سیما

هیئت تجاری اتاق تهران در دومین روز سفر خود به اسلواکی و اتریش در اتاق بازرگانی (اقتصادی) اتریش سفلی با اعضای این اتاق پای میز مذاکره نشست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما در این نشست که با حضور بهمن عشقی، دبیرکل اتاق تهران، عباداله مولایی سفیر ایران در اتریش و مقامات اتاق بازرگانی اتریش سفلی برگزار شد، راه‌های توسعه مراودات ، بررسی و فرصت‌های همکاری مشترک بین دو کشور
تببین شد.
همچنین در ابتدای این نشست مشترک به جان‌باختگان و آسیب‌دیدگان زلزله غرب ایران ادای احترام شد و حاضران با یک دقیقه سکوت نشست را آغاز کردند.
بنابر گزارش روابط عمومی اتاق تهران معاون رئیس اتاق اتریش سفلی گفت: گستردگی کشور ایران و پیشرفت ایران از نظر اقتصادی واقعاً حیرت‌انگیز است. ایران دارای ملتی فرهیخته و تحصیلکرده و با دیدی باز و میهمان‌نواز است.
کریستین موزر با تسلیت به دلیل وقوع زلزله کرمانشاه گفت: در سال 2016 با یک هیئت اعزامی تجاری به ایران آمدم و از تهران و استان مرکزی دیدن کردم و واقعیتی را که از ایران دیدیم، با آن تصویری که از رسانه‌ها ‌می‌دیدیم، متفاوت بود و بسیار برای ما تعجب‌آور بود.
موزر افزود: گستردگی کشور ایران و پیشرفت ایران از نظر اقتصادی و از هر لحاظ دیگر حیرت‌انگیز است و البته تماس با ایرانیان برای ما مایه خوشحالی بود.
وی گفت : در آن سفر ما این امکان را داشتیم که بنایی را برای فعالیت‌های اقتصادی آینده بنیان بگذاریم و همه چیز نشانگر این است که پیشرفت خوبی داریم و به نظر ‌می‌آید، بعد از بنیان پایه‌ها در سال گذشته، امسال می‌توانیم روابط دوجانبه را تحکیم و بنیان‌ها را تقویت کنیم. اعتماد متقابلی بین دو طرف شکل گرفته و مطمئن هستیم که در آینده به نتایج خوبی خواهیم رسید.
موزر اظهار داشت: با وجود اینکه شاید در مرحله اول امیدی که داشتیم کمی غیرواقع‌بینانه بود، ولی اکنون مطمئن هستم پیشرفت ما خوب بوده است و نیمه پر لیوان از آن ماست.
وی گفت: قدم‌های بیسار مهمی از نظر مالی و امکانات پرداختی برداشته شده است و مطمن هستم که در این زمینه در حال پیشرفت هستیم.

روابط اقتصادی با اتریش را در سطح ایالتی و ملی دنبال می‌کنیم

سفیر ایران در اتریش نیز با بیان اینکه نقشه راه جامعی برای توسعه روابط ایران و اتریش داریم، افزود: این نقشه راه همه موضوعات به
ویژه موضوع های اقتصادی را شامل می‌شود.
عباداله مولایی با تشکر از رئیس اتاق بازرگانی اتریش سفلی بابت همکاری در راستای برگزاری این نشست و معرفی و ظرفیت‌های این ایالت گفت: شرکت‌های خوبی از ایران در این هیات تجاری حضور دارند و امیدوارم که این ملاقات‌ها و جلسات بین تجار طرفین دو کشور هدفمند و با نتایج خوبی در حوزه‌های مختلف کاری برگزار شود.
وی با اشاره به اینکه جلسه‌ای بین اتاق بازرگانی تهران و اتاق‌های بازرگانی استانی اتریش در وین برگزار می‌شود ، افزود: روابط را در سطح استانی و ملی بین دو کشور توسعه می دهیم.
مولایی گفت: خوشبختانه مذاکرات و توافقات خوبی بین اتاق‌های بازرگانی ایالت‌های اتریش و اتاق‌های بازرگانی استان‌های ایران حاصل شده است که باید توسعه یابد.
وی با بیان اینکه وزیر اقتصاد ایالت اتریش سفلی به همراه آقای موزر معاون اتاق بازرگانی اتریش سفلی چندی پیش به همراه 40 شرکت به ایران آمدند و از تهران و استان مرکزی دیدن کردند ، گفت: سفر هیئت تجاری ایرانی در پاسخ به آن سفر است که قرار است در این سفر با استاندار اتریش سفلی هم دیداری صورت گیرد.
سفیر ایران در اتریش با بیان اینکه اتاق تهران به عنوان بزرگترین اتاق بازرگانی کشور پس از برجام میزبان هیئت‌های مختلف تجاری از اروپا و سایر نقاط جهان بوده است ، گفت : همکاری‌های خوبی بین طرف‌های اتریشی و ایرانی در حوزه علمی و پزشکی ایجاد شده است که باید از این فرصت‌ها برای پیشرفت روابط کشور استفاده کنیم.
در ادامه این نشست گزارش‌هایی از ظرفیت‌های اقتصادی ایران و فرصت‌های همکاری و مشارکت برای حاضران ارائه شد و فعالان اقتصادی دوطرف وارد مذاکرات مستقیم دوجانبه شدند.

نمایش موجودیت‌ها