date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۴۲:۰۰ ق.ظ

در نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور؛ فعالیت 3 هزار و 800 شرکت دانش‌بنیان در کشور

در نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور؛ فعالیت 3 هزار و 800 شرکت دانش‌بنیان در کشور
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: جامعه|تحصیل

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور: هم‌اکنون 3 هزار و 800 شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، سورنا ستاری در مراسم نوزدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر کشور در سالن اجلاس سران با بیان اینکه هم اکنون ۳ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد، گفت: پارسال ۶۰ هزار میلیارد تومان فروش و عدد قابل توجهی صادرات داشته اند و میزان وام گیری این شبکه‌ها از بانک‌ها درخور توجه است که نشان می‌دهد این شرکت‌ها بخشی از اقتصاد کشور می‌شوند. 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: راه جدیدی را در دولت درخصوص پژوهش طی و برای اتصال پژوهش به اقتصاد تلاش می‌کنیم.

وی گفت: ما وقتی برنده هستیم که بخشی از اقتصاد شویم و مردم حس کنند که به واسطه تقویت دانشگاه و مراکز پژوهشی، ​اقتصاد تقویت شده است و مردم حس کنند که با سرمایه گذاری روی فرزندان خود می‌توانند زندگی بهتری داشته باشند.

ستاری افزود: آن موقع است که می‌توانیم جریان اجتماعی داشته باشیم و این اتفاق در کشور به آرامی درحال اتفاق افتادن است.

وی با بیان اینکه جریان استارت آپی بین جوان‌ها شکل گرفته است جوانانی که سنین بین ۲۰ تا ۳۰ سال سن دارند و حس می‌کنند می‌توانند جامعه و رفتار خود را عوض کنند، گفت: آن‌ها حس می‌کنند می‌توانند زندگی مردم را تغییر دهند و تغییر عمده‌ای در جامعه ایفا کنند، این امیدی است که به جامعه بر می‌گردد و این همان حرکت اجتماعی جامعه است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: مشاهده می‌کنید که هر روز اتفاق‌های جدیدی به کمک همین جوان‌های دانشگاهی و استادان آن‌ها در زندگی مردم رخ می‌دهد.

وی گفت: امیدواریم این حرکت رو به پیشرفت ادامه پیدا کند و دانشگاه جزیی از اقتصاد کشور شود و اهمیت و جایگاه آن ارتقا پیدا کند.

نمایش موجودیت‌ها