date_range چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۵۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

در جلسه هیئت دولت؛ تدابیر میزبانی همدان برای پایتخت گردشگری آسیا

در جلسه هیئت دولت؛ تدابیر میزبانی همدان برای پایتخت گردشگری آسیا
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: سیاست|دولت

هیئت وزیران با تشکیل ستاد ملی سیاست‌گذاری همدان به منظور میزبانی شایسته این شهر به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی مجمع گفت وگوی همکاری آسیا موافقت کرد.

در جلسه هیئت دولت؛ تدابیر میزبانی همدان برای پایتخت گردشگری آسیابه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ برگزاری برنامه‌های کلان و موثر توسعه گردشگری با تامین نیازها و زیرساخت های گردشگری،‌شناساندن ظرفیت‌های گردشگری با تهیه و تدوین مجموعه آثاری در زمینه تاریخ، مفاخر، جاذبه های گردشگری،‌آثار و ابنیه‌های تاریخی و توانمندی‌ها و غنای فرهنگی شهر همدان، از جمله اهداف تشکیل ستادهای یاد شده است.

تاسیس نمایندگی کنسولی ایران در شهر بن آلمان

 هیات دولت در جلسه امروز خود به ریاست رئیس جمهور، با توجه به تراکم جمعیت مراجعان و متقاضیان خدمات کنسولی به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در شهر فرانکفورت آلمان که بخش اعظم آنها هموطنان ساکن محدوده شهرهای بن و کلن و برای دریافت خدمات کنسولی ناچار به طی مسافت بیش از 170 کیلومتری فاصله بین این دو شهر با فرانکفورت هستند،‌ با پیشنهاد وزارت امورخارجه مبنی بر تاسیس نمایندگی کنسولی جمهوری اسلامی ایران در شهر بن آلمان موافقت کرد.

ترخیص کالاهای معاف از پرداخت سود بازرگانی کماکان طبق سنوات گذشته خواهد بود

با تصویب هیات وزیران،‌گمرک جمهوری اسلامی ایران موظف شد نسبت به ترخیص کالاهایی که طبق قوانین و مقررات مربوط و یا شرایط مصوب از پرداخت تمام یا قسمتی از حقوق گمرکی و سود بازرگانی معاف هستند، کماکان طبق شرایط مقرر در قوانین و مقررات مربوط اقدام نماید.

تصویب لایحه موافقت‌نامه تاسیس مرکز توسعه مدیریت آسیا و اقیانوسیه برای اطلاعات بلایا

دولت در ادامه،‌لایحه موافقتنامه تاسیس مرکز توسعه مدیریت آسیا و اقیانوسیه برای اطلاعات بلایا را به تصویب رساند.
طرف‌های موافقت‌نامه مذکور، دولت جمهوری اسلامی ایران و سازمان ملل متحد بوده و صلاحیت‌های مرکز یاد شده شامل عقد قرارداد، تحصیل و واگذاری دارایی منقول و غیرمنقول و اقامه دعوی حقوقی خواهد بود.

بدهی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به بانک تجارت به حساب بدهی دولت انتقال یافت

با تصویب هیات وزیران، بدهی شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به بانک تجارت در خصوص طرح آزادراه تهران-شمال بابت اصل و سود تضمین شده تسهیلات دریافتی به مبلغ دو هزار و 630 میلیارد و 452 میلیون ریال به بدهی دولت منتقل شد و سرمایه دولت در شرکت مذکور معادل مبلغ بدهی انتقال یافته، افزایش یافت.

اعلام نظر دولت در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس

هیات وزیران در ادامه جلسه، ضمن اعلام نظر در خصوص تعدادی از طرح‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.
تصویرها
در جلسه هیئت دولت؛ تدابیر میزبانی همدان برای پایتخت گردشگری آسیا
نمایش موجودیت‌ها