date_range یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۱۱:۰۰ ب.ظ

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: تغییر سبک زندگی، ریشه بسیاری از بیماری‌های جسمی

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: تغییر سبک زندگی، ریشه بسیاری از بیماری‌های جسمی
منبع خبر: صدا و سیما

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: تغییر سبک زندگی و گرایش به کم‌تحرکی باعث بروز بسیاری از مشکلات و بیماری‌های جسمی شده است.

آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: تغییر سبک زندگی، ریشه بسیاری از بیماری‌های جسمیبه گزارش خبرگزاری صداوسیما آیت الله نوری همدانی در دیدار مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بر اساس طب اسلامی، منشا بسیاری از بیماری ها از تغذیه نامناسب ناشی می شود که انسان با مراقبت و رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش می تواند سلامتی جسم و روح خود را تضمین کند.

وی گسترش بسیاری از بیماری ها در جامعه را ناشی از تغییر سبک زندگی دانست و افزود: ورزش و تحرک جسمی بهترین راه برای پیشگیری از بسیاری بیماری ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم هم در ابتدای این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد این دانشگاه، نسبت به افزایش بیماری فشار خون در استان هشدار داد و گفت: بیش از 30درصد جمعیت بزرگسال قم مبتلا به بیماری خون هستند و از آنان آگاهی ندارند.

دکتر ایرانی خواه از تشکیل پرونده برای بیش از 70درصد از جمعیت استان قم خبر داد و پیش بینی کرد با فرهنگ سازی و اهتمام بیش از پیش مردم در کنترل و مراقبت، این رقم تا سال آینده به 100درصد برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به انتشار شایعاتی در فضای مجازی درباره راه افتادن سونامی سرطان در کشور گفت: این اخبار و گزارش ها با توجه به اطلاعات ما نادرست است چرا که آمارها نشان می دهد روند سلامت در استان قم به سوی افزایش طول عمر حرکت می کند و  میزان سرطان در استان از متوسط جهانی کمتر است.

تصویرها
آیت‌الله نوری‌همدانی گفت: تغییر سبک زندگی، ریشه بسیاری از بیماری‌های جسمی
نمایش موجودیت‌ها