date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۵۴:۰۰ ق.ظ

مردانی برنز گرفت کیانی دست خالی ماند؛ دشت نخستین مدال از مسابقات تکواندو جایزه بزرگ

مردانی برنز گرفت کیانی دست خالی ماند؛ دشت نخستین مدال از مسابقات تکواندو جایزه بزرگ
منبع خبر: صدا و سیما
دسته خبری: ورزش|تکواندو

نماینده سنگین‌وزن تکواندو ایران نخستین مدال ایران از رقابت‌های جایزه بزرگ را دشت کرد، اما تکواندوکار وزن 49- کیلوگرم بانوان به مدالی نرسید.

مردانی برنز گرفت کیانی دست خالی ماند؛ دشت نخستین مدال از مسابقات تکواندو جایزه بزرگبه گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون تکواندو؛ هفته سوم نخستین دوره مسابقات تکواندو گرنداسلم (جایزه بزرگ) با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در اوزان المپیکی ۸۰+ کیلوگرم مردان و ۴۹- کیلوگرم بانوان به میزبانی شهر «ووشی» چین برگزار شد.
در مسابقات بامداد امروز، سجاد مردانی ابتدا «سئونگ هوآن لی» از کره جنوبی را با نتیجه ۱۲ بر ۱۱ شکست داد، سپس «رادیک عیسی اف» از جمهوری آذربایجان قهرمان بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو، را با نتیجه ۱۱ بر ۹ مغلوب کرد و به گام به نیمه نهایی گذاشت.
او در این مرحله مقابل «رمان کوزنتسو» روس، دارنده مدال برنز ۲۰۱۷ جهان در وقت قانونی و راند طلایی به تساوی بدون امتیاز رسید و در نهایت سیستم داوری نماینده روس را برنده اعلام کرد و مردانی هم به دیدار رده بندی راه یافت. مردانی در این مسابقه مقابل «ودارن گولس» نماینده کرواسی با نتیجه ۹ بر چهار پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.
همچنین ناهید کیانی در نخستین گام مقابل «تیجانا بوگدانویچ» نایب قهرمان المپیک ریو از صربستان با نتیجه ۱۹ بر هفت پیروز شد، سپس «جائه یونگ سیم» کره‌ای قهرمان جهان را با نتیجه ۶ بر سه از پیش رو برداشت و در مرحله نیمه نهایی مقابل «وانجا استانکویچ» از صربستان قهرمان ۲۰۱۷ جهان در وقت قانونی مبارزه به تساوی ۶ به ۶ رسید، اما در راند طلایی مغلوب این تکواندوکار شد و به دیدار رده بندی راه یافت. نماینده وزن دوم المپیکی بانوان ایران در مسابقه رده بندی مقابل «یون تائو ونرن» نماینده چین و دارنده مدال برنز مسابقات ۲۰۱۷ جهان با نتیجه ۱۴ بر ۹ نتیجه را واگذار کرد و از کسب مدال بازماند.
تصویرها
مردانی برنز گرفت کیانی دست خالی ماند؛ دشت نخستین مدال از مسابقات تکواندو جایزه بزرگ
نمایش موجودیت‌ها