date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۱۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حماس و جهاد اسلامی: امیدی به نشست شورای مرکزی فلسطین نیست

حماس و جهاد اسلامی: امیدی به نشست شورای مرکزی فلسطین نیست
منبع خبر: صدا و سیما

جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین از مشارکت در نشست شورای مرکزی فلسطین انصراف دادند.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما  به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین ضمن اعلام انصراف از مشارکت در نشست شورای مرکزی فلسطین، تاکید کردند تصمیمات مفید و موثری در این نشست اتخاذ نخواهد شد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین و حماس و نیز جبهه خلق - فرماندهی کل اعلام کردند در نشست شورای مرکزی فلسطین که امروز برای تصمیم گیری در واکنش به تصمیم اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص قدس برگزار می شود، شرکت نخواهند کرد.

جهاد اسلامی و حماس برگزاری چنین نشستی را در سایه حملات رژیم اشغالگر مردود می دانند.

فوزی برهوم سخنگوی جنبش حماس گفت: این نشست تحت فشار رژیم اشغالگر اسرائیلی و در رام الله برگزار می شود و همین امر مانع مشارکت همه فلسطینیان در آن و اتخاذ تصمیمات سرنوشت ساز در حد و اندازه های اهداف و آرزوهای ملت فلسطین می شود. ما تاکید کردیم کادر رهبری سازمان آزادیبخش فلسطین که مورد توافق همه است باید تشکیل جلسه دهد.

در ادامه گزارش آمده است: حماس و جهاد اسلامی از شورای مرکزی خواستند مرگ پیمان اسلو را اعلام کند و از آن خارج شود و هماهنگی های امنیتی با اسرائیل را متوقف کند و به محاصره غزه و مجازات ساکنان آن و اختلافات و دودستگی ها پایان دهد. این دو جنبش اعلام کردند بدون تحقق این اهداف، هرگونه تصمیمی که اتخاذ شود، هیچ ارزشی نخواهد داشت.

داود شهاب مسئول دفتر رسانه های جنبش جهاد اسلامی گفت: این جنبش امید زیادی ندارد که این نشست تصمیمات موثر و سرنوشت ساز و جدی برای مقابله با رژیم اشغالگر بگیرد، بخصوص که تصمیم گیری درباره برگزاری این نشست را کمیته اجرایی انجام داده است که محمود عباس (ابومازن) رئیس آن، پایبندی خود را به روند سیاسی اعلام کرده است.

المیادین ادامه داد: حماس و جهاد اسلامی این تصمیم مشترک را پس از رایزنی های گسترده با بسیاری از محافل فلسطینی اتخاذ کردند. 

ویدئو‌ها
نمایش موجودیت‌ها