date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۰۹:۰۰ ب.ظ

ساخت 276 کانکس برای مردم زلزله‌زده توسط سپاه گلستان

ساخت 276 کانکس برای مردم زلزله‌زده توسط سپاه گلستان

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: مقرر شد قرارگاه خاتم 8 هزار و 100 کانکس را برای روستاهای زلزله‌زده تولید کند که سهم استان گلستان برای این 9 روستا 276 کانکس بود. تمامی کانکس‌ها با تلاش گروه‌های جهادی انجام شد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، رحمت‌الله صادقی صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران با موضوع اتمام پروژه اسکان موقت زلزله‌زدگان کرمانشاه اظهار کرد: در اقدامات پس از زلزله کرمانشاه و امدادرسانی، اسکان موقت در شهر به ارتش و در روستاها به سپاه سپرده شد.

وی تصریح کرد: در این راستا 9 روستا به سپاه نینوا گلستان سپرده شد و بلافاصله قرارگاه ویژه‌ای در یکی از روستاهای منطقه تشکیل شد که با حضور سپاه امدادرسانی‌ها ساماندهی بهتری شد.

فرمانده سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: استقرار چادر، توزیع اغذیه و لباس گرم و پتو در سه روز اول به صورت گسترده انجام شد و اسکان اولیه نیز شکل گرفت.

صادقی بیان کرد: با توجه به حجم آوارها، عملیات آواربرداری آغاز شد و به خصوص درباره آواربرداری دامداری‌ها و مدیریت لاشه دام‌ها اقدامات ویژه‌ای انجام شد.

وی اضافه کرد: با کمک مردم آوارها برداشته شد و شرایطی که لازم بود برای روستاییان انجام شد زیرا بسیاری از تجهیزات مردم زیر آوار مانده بود که با هماهنگی خوب از تجهیزات سپاه و بنیاد مسکن انجام شد تا آواربرداری‌ها انجام شود و وسایل مردم نیز از زیر آوار خارج شود.

فرمانده سپاه نینوا گلستان تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه اسکان با چادر برای مردم مناسب نبود که برای اسکان موقت تدبیر بر این بود اسکان از طریق کانکس اتفاق بیافتد.

صادقی بیان کرد: مقرر شد قرارگاه خاتم 8 هزار و 100 کانکس را برای تمامی روستاهای زلزله‌زده تولید کند که سهم استان گلستان برای این 9 روستا 276 کانکس بود. تمامی کانکس‌ها با رعایت استانداردهای لازم و با تلاش گروه‌های جهادی انجام شد.

فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: گلستان موفق شد در هشت روز زودتر از زمان مقرر شده این کانکس‌ها را نصب کند و برق‌رسانی و تامین گرمایشی در کانکس‌ها را هم فراهم کردیم و همه خانواده آسیب دیده این 9 روستا دارای کانکس هستند.

صادقی تاکید کرد: مردم استان گلستان 39 کانکس را به مردم زلزله‌زده در این 9 روستا هدیه کردند و چشمه‌های لازم سرویس بهداشتی و حمام لازم برای مردم این روستا تامین شد.

وی افزود: ما توانستیم از ظرفیت مردم استان استفاده کنیم و نیازمندی دام این روستاها را هم تامین کنیم و خوراک دام آنها نیز تامین شود.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان تصریح کرد: گروه بهداری سپاه استان، گروه دامپزشکی سپاه نینوا استان به منطقه اعزام شد و خدمات لازم اجرایی شد و مشکلات آب شرب بهداشتی نیز برای مردم برطرف شده است.

 صادقی گفت: طی این مدت 70 کادر رسمی سپاه گلستان و 9 گروه جهادی در 42 هزار نفر ساعت و سه هزار و ٥٠٠ نفر روز برای مردم خدمت رسانی انجام دادند.

انتهای پیام/خ

نمایش موجودیت‌ها