date_range چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۳۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

استقلال از پس فولاد برنیامد

استقلال از پس فولاد برنیامد
دسته خبری: ورزش|فوتبال

تهران-ایرنا- تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار هفته پنجم لیگ برتر باشگاه‌های ایران، چهارشنبه‌شب میزبان تیم فولاد خوزستان بود و با نتیجه تساوی بدون گل برابر این تیم متوقف شد.

دراین دیدار که در مقابل دیدگان بیش از 20 هزار هوادار تیم استقلال تهران در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، شاگردان «وینفرد شفر» از پس شاگردان «سیروس پورموسوی» در تیم فولاد خوزستان برنیامدند و به کسب تساوی بدون گل مقابل این تیم بسنده کردند.
تیم استقلال تهران هر چند با کسب یک امتیاز این دیدار 6 امتیازی شد اما همچنان در رده هفتم جدول رده بندی این لیگ باقی ماند.
این درحالی است که تیم فولاد خوزستان با کسب یک امتیاز این دیدار هشت امتیازی شد و با یک پله صعود درجدول رده بندی این رقابت ها به صورت موقت در جایگاه چهارم این جدول ایستاد.
نیمه نخست این دیدار بازی چشم نوازی را از دو تیم شاهد نبودیم و توپ بیشتر درمیانه میدان درجریان بود وخطرجدی دروازه دو تیم را تهدید نکرد.
دراین نیمه «مرتضی تبریزی» مهاجم تیم فوتبال استقلال یک بار برای تیمش موفق به گلزنی شد که البته داور به دلیل اینکه او در موقعیت آفساید توپ ارسالی بازیکنان خودی را دریافت و گل کرد آن را نپذیرفت.
همچنین«آرمین سهرابیان» دیگر بازیکن تیم استقلال نیز در این نیمه، هنگامی که درمحوطه جریمه حریف قرار داشت، فرصت گلزنی پیدا کرد که ضربه سر این بازیکن با فاصله اندکی از کنار دیرک افقی دروازه فولاد خوزستان به بیرون رفت.
پیش از اعلام سوت پایان نیمه نخست، استقلالی ها درپشت محوطه جریمه تیم فولاد صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که این ضربه با تاثیری که مهاجمان این تیم برروی آن گذاشتند درآستانه ورود به دروازه حریف بود که با عکس العمل به موقع «احسان مرادیان» سنگربان تیم حریف این موقعیت هم از این تیم گرفته شد.
بازیکنان دو تیم درنیمه دوم به رغم اینکه به دنبال تغییر نتیجه نیمه نخست و کسب حداکثر امتیاز بودند اما در عمل بازی مناسبی را ارائه نمی کردند.
البته روند کند بازی و اشتباهات بازیکنان از یک سو و هوشیاری مدافعان و دروازه بان دوتیم در عدم نتیجه گیری دو تیم بیش از سایر عوامل تاثیر گذار بود.
بازیکنان تیم استقلال دراین نیمه بهتر از حریف بودند اما به همان دلایلی که عنوان شد آنان نیز در زدن گل ناموفق بودند.
درمهم ترین اتفاق این نیمه، مرتضی تبریزی مهاجم هدف تیم استقلال از دست مدافعان حریف گریخت و با دروازه بان تک به تک شد اما سنگربان فولاد عملکرد بهتری داشت و شوت مهاجم استقلال را دفع و مانع از گلزنی او شد.
تلاش بازیکنان دو تیم دردقایق باقی مانده از نیمه دوم نتیجه بخش نبود و این دیدار درپایان با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.
شاگردان شفر دوشنبه هفته آینده پنجم شهریورماه درمرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با تیم السد دیدار حساسی را برگزار می کنند.
ترکیب تیم استقلال تهران:
سید مهدی رحمتی ، خسرو حیدری ، پژمان منتظری، محمد دانشگر، آرمین سهرابیان، فرشید باقری، فرشید اسماعیلی، علی کریمی، وریا غفوری، الحاجی گرو و مرتضی تبریز.
ترکیب تیم فولاد خوزستان:
احسان مرادیان، ایوب والی، میلاد بدرقه، فرزاد جعفری، رضا میرزایی، میثم دورقی، سینا مریدی، سروش رفیعی، حسن بیت سعید، صابر حردانی و لوسیانو پریرا.
سایر دیدارهای هفته پنجم درحالی فردا و پس فردا برگزار می شود که تیم پرسپولیس در ورزشگاه تختی آبادان با تیم صنعت نفت این شهر دیدار می کند و سپاهان درحساس ترین دیدار این هفته با تیم تراکتورسازی تبریز مصاف خواهد کرد.
نمایش موجودیت‌ها