date_range دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۰۴:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رشد 10 برابری بودجه سازمان همیاری شهرداری‌های مرکزی طی سال‌های اخیر

رشد 10 برابری بودجه سازمان همیاری شهرداری‌های مرکزی طی سال‌های اخیر

اراک- مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی از رشد 10 برابری بودجه سازمان همیاری شهرداری‌های استان مرکزی طی سال‌های اخیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی عالیخانی عصر یکشنبه در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه در اراک، اظهار داشت: طی سال های ۹۱ تاکنون، بودجه سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی به ده برابر افزایش یافته و از ۴۰میلیارد ریال سال ۹۱ به ۴۰۰میلیارد ریال در سال جاری رسیده است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی افزود: البته در سال جاری به دلیل مشکلات مختلف مالی و اقتصادی، بودجه سازمان همیاری شهرداری های استان نتوانست افزایش بیشتری داشته باشد و بر مبنای ۴۶۰میلیارد ریال بسته شد که به نظر می رسد در تجمیع به فعالیت همیار بنیان به ۵۰۰میلیارد ریال افزایش یابد.

سازمان همیاری شهرداری های مرکزی ۸۰ میلیارد ریال از دستگاه ها مطالبه دارد

عالیخانی ضمن بیان اینکه در زمینه تحقق بودجه و اعتبارات این سازمان نگرانی خاصی وجود ندارد، بیان کرد: سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی در حال حاضر بیش از ۸۰ میلیارد ریال از دستگاه های اجرایی مطالبه دارد که تحقق این مطالبات روند مطلوب تری را در پیشبرد امور این سازمان موجب می شود.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی خاطرنشان ساخت: سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی هم اکنون ۲۰قرارداد خدمات شهری با شهرداری های استان به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال منعقد کرده و با توجه به وظایف تعریف شده، این سازمان با محدودیت در انعقاد قراردادهای پیمانکاری با شهرداری ها روبرو نیست.

۳ طرح راهسازی در دستور کار سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی

وی با اشاره به پروژه های در دست اجرای سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی تصریح کرد: سه طرح در حوزه راهسازی و بخشی از فعالیت های عمرانی شهر جدید امیرکبیر اراک، از جمله پروژه های در دست اجرای سازمان همیاری شهرداری های استان است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی ادامه داد: در شهر امیرکبیر تاکنون پروژه هایی در فضای ۱۲۰هکتاری این شهر انجام شده و طرح های راهسازی سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی نیز شامل محورهای هزاوه به مرزیجران، خمین به شهابیه و خمین به قورچی باشی هستند.

عالیخانی اضافه کرد: سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی از نظر انجام فعالیت های عمرانی و پیمانکاری از رتبه خوبی در سطح کشور برخوردار است، به طوری که در بخش راه سازی دارای گرید ۳ و در حوزه احداث ابنیه نیز دارای گرید ۵ است.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی عنوان کرد: در رابطه با موضوع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری اراک، سازمان همیاری شهرداری های استان مرکزی آمادگی دارد تا در همکاری با شهرداری، زمینه ورود اتوبوس های گازسوز خریداری شده را به ناوگان حمل و نقل فراهم کند.

نمایش موجودیت‌ها