date_range دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۰۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

جابری‌انصاری با رئیس پارلمان لبنان دیدار کرد

جابری‌انصاری با رئیس پارلمان لبنان دیدار کرد

بیروت- ایرنا- «حسین جابری‌انصاری» دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی که روز دوشنبه به‌عنوان فرستاده ویژه «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری به لبنان سفر کرده است، در ادامه دیدارهایش با «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار در «عین التینه» محل اقامت رئیس پارلمان لبنان در بیروت برگزار شد، «احمد حسینی» کاردار سفارت ایران نیز حضور داشت.
جابری انصاری در این دیدار با تشریح ابتکار عمل رئیس جمهوری اسلامی ایران در ارسال پیام برای روسا و رهبران کشورهای دوست و شرح مواضع ایران پس از خروج آمریکا از توافقنامه هسته ای، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در طول ماه های اخیر، مذاکرات فشرده ای را با شرکای برجام انجام داده و تنها در صورتی به حضور خود در این توافقنامه ادامه خواهد داد که طرف های دیگر برجام زمینه های لازم برای برخورداری کامل ایران از امتیازات و منافع این توافق نامه را فراهم کنند.
وی همچنین در این دیدار گزارشی از تلاش های فشرده سیاسی و دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران برای حل سیاسی بحران های سوریه و یمن ارائه و بر اهمیت افزایش روابط و همکاری های درون منطقه ای تاکید کرد.
رئیس پارلمان لبنان نیز در این دیدار، ضمن حمایت از تلاش های سازنده ایران برای توافق با شرکای برجام، اعزام فرستادگان ویژه از سوی رئیس جمهوری به کشورهای مختلف جهان، برای تشریح مواضع جمهوری اسلامی ایران را اقدامی به موقع و حکیمانه خواند.
بری همچنین با اشاره به ضرورت حل و فصل هر چه سریعتر بحران های منطقه به ویژه بحران یمن بر نقش سازنده چنین تحولی در زمینه بهبود روابط و همکاری های منطقه ای تاکید کرد.
جابری انصاری پیش از بری با «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان دیدار کرد و پیام روحانی را به وی ابلاغ کرد.
پیام روحانی به عون درباره تحولات مرتبط با برجام بویژه پس از عهدشکنی آمریکا در خروج از این توافق بوده است.
روحانی در این پیام سیاست ها، مواضع و رویکرد جمهوری اسلامی ایران در موضوع برجام را به اطلاع عون رسانده است.
در این پیام همچنین به روابط تهران و بیروت و راه های توسعه آن اشاره شده است.
لبنان بارها حمایت خود را از برنامه صلح آمیز هسته ای ایران اعلام کرده است.
بیروت همچنین صراحتا مخالفت خود را با خروج آمریکا از برجام که اردیبهشت ماه گذشته رخ داد، بیان کرده است.
رئیس جمهوری لبنان در دیدار با جابری انصاری با ابراز تاسف از خروج یکجانبه آمریکا از برجام تاکید کرد که این رخداد پیامدهای منفی بر امنیت و ثبات منطقه دارد.
نمایش موجودیت‌ها