date_range سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۰۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آغاز به کار منتخبین فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان

آغاز به کار منتخبین فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان
دسته خبری: اقتصاد|تحصیل

طی مراسمی با حضور وزیر آموزش و پرورش و اعضای هیئت امنا صندوق ذخیره فرهنگیان، منتخبین فرهنگیان در هیئت امنای این صندوق معرفی شدند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در جلسه معارفه اعضای منتخب هیات‌امنای صندوق ذخیره فرهنگیان که در سالن ساختمان شهید رجایی این وزارتخانه برگزار شد، اظهار کرد: انتخابات صندوق ذخیره فرهنگیان تجربه مفید، ارزشمند و قابل‌استفاده است که برای اولین بار در آموزش‌ و پرورش به‌ دست‌آمده است.

وی برگزاری چنین انتخاباتی را بسیار دشوار برشمرد و تصریح کرد: به لطف خداوند این انتخابات علی‌رغم اینکه اولین تجربه بود به‌خوبی برگزار شد و فرهنگیان در این فرآیند، دموکراسی را تمرین کردند، البته با توجه به حساسیتی که در صندوق ایجادشده، شایسته است منتخبین هیات‌امنای صندوق با نهایت دقت امور محوله را پیگیری کنند.

بطحایی خاطرنشان کرد: در دو سه سال اخیر باوجود شرایط اقتصادی موجود، هم اینکه صندوق توانسته خودش را سر پا نگه دارد قابل‌تقدیر است.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت منتخبین استانی تاکید و اعلام کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان یک بنگاه اقتصادی است که ارزیابی و کارایی آن بر اساس سود آن محاسبه می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هیات‌ امنا نقش سیاست‌گذاری در صندوق ذخیره فرهنگیان را دارد و اعضای آن باید با ۸۰ منتخب فرهنگیان در مرحله اول صندوق ذخیره، ارتباط نزدیک و تعامل سازنده داشته باشند.

در این جلسه حصیری مشاور اقتصادی وزیر آموزش‌ و پرورش اظهار کرد:‌ این جلسه به معنای پایان انتخابات دو نفر اعضا و یک نفر بازرس ویژه صندوق ذخیره است و امروز منتخبین ابلاغ مسئولیت خود را از دست وزیر دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: در این ابتکار بی‌سابقه که طی آن ۳۳۰هزار نفر از فرهنگیان در آن شرکت کردند، دو نفر به‌عنوان عضو اصلی و یک نفر به‌عنوان بازرس ویژه در هیات‌ امنا انتخاب شدند.

در پایان این جلسه توسط وزیر آموزش‌وپرورش ابلاغ مسئولیت سه منتخب صندوق فرهنگیان به آنها داده شد.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها