date_range دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

صنایع دفاعی ایران قابل رقابت و متناسب با نیاز کشور است

صنایع دفاعی ایران قابل رقابت و متناسب با نیاز کشور است
دسته خبری: سیاست|ترابری

خرم‌آباد - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: امروز صنایع دفاعی کشور در تمامی زمینه‌ها از جمله هوایی، زمینی، دریای، موشک و پهپاد در سطح قابل رقابت جهانی و متناسب با نیاز دفاعی کشور است.

به گزارش ایرنا امیر سرتیپ امیر حاتمی روز دوشنبه در نشست هماهنگی با مدیران استان لرستان در استانداری افزود: تولیدات صنایع دفاعی کشور منجر به تامین امنیت مردم شده است.
وی اظهار داشت: دشمن فکر می کند تحریم موجب آسیب به کشور می شود لذا باید با همدلی و وحدت، این برنامه بلند مدت آنان را خنثی کنیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح وارد کردن آسیب جدی به ایران، تحریم، تجزیه کشورهای منطقه و حمایت از گروه های تروریستی را از اهداف بلند مدت دشمن دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران با حمایت مردم و هوشیاری مسئولان، این دسیسه را خنثی خواهد کرد.
وی اضافه کرد: سال گذشته موفق شدیم بخش بزرگی از توطئه های دشمن درخصوص حمایت از تروریست ها و تلاش برای تجزیه کشور را خنثی کنیم و در شرایط کنونی نیز اقدام آنان در رابطه با فشار اقتصادی را شکست خواهیم داد.

** تهدید آمریکا علیه ایران ادعایی بیش نیست
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح لازمه توسعه و پیشرفت کشور را حضور مردم و مسئولان و تبعیت از مقام معظم رهبری خواند و گفت: دشمنان کشور بدانند نقش به ظاهر دلسوزی آنان در ایران نتیجه ای به دنیال نخواهد داشت.
وی افزود: دشمن می خواهد ملت ایران جای مردم سوریه و عراق را بگیرد اما به لطف الهی، همت مردم، تلاش مسئولان و در سایه هدایت مقام معظم رهبری نمی توانند به نیت خود دست یابند.
امیر حاتمی اظهار داشت: ایران ظرفیت های بزرگ انسانی، علمی و سرزمینی دارد که هرچه تحریم ها افزایش یابند نمی توانند با این داشته ها مقابله کنند.
وی بازار، صادرات و اقتصاد جمهوری اسلامی را بزرگ دانست و بیان کرد: تحریم دشمن منجر به قدرتمندتر شدن جمهوری اسلامی و ریشه دارتر شدن بذر کینه و نفرت آنها در دل مردم ایران می شود.

** ایران در تامین امنیت کشور موفق بوده است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تامین امنیت برای مردم و کشور را وظیفه اصلی نیروهای مسلح برشمرد و گفت: جمهوری اسلامی در این زمینه موفق بوده است.
وی تصریح کرد: تامین امنیت مقدمه توسعه اقتصاد و زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری به شمار می رود که وزارت دفاع این وظیفه را به خوبی انجام داده است.
وی افزود: بنا نیست فرد یا افرادی خارج از کشور به توسعه کمک کنند چراکه این مهم با تکیه بر توان داخلی و شناسایی برنامه های دشمن محقق می شود.

** اشتغال مشکل اصلی لرستان است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در شرایط کنونی اشتغال مشکل اصلی مردم لرستان است که همه باید برای رفع آن تلاش کنند.
امیرحاتمی درخصوص طرح کشت و صنعت دورود و اجرای نشدن آن اظهار داشت: پیشرفت نکردن اجرای یک طرح در لرستان پس از 10 سال موجب تاسف است که باید در این سفر مشکل آب طرح تعیین تکلیف شود.
وی با بیان اینکه لرستان ظرفیت های مطلوبی دارد، افزود: باید در آینده نزدیک مجموعه 2 هزار هکتاری کشت و صنعت دورود ایجاد شود چراکه راه اندازی این مجموعه علاوه بر تامین نیازها، 500 تا 600 فرصت شغلی فراهم می کند.
وی قول مساعد دارد تصمیم های نهایی درخصوص توسعه صنعت وابسته در دورود در سفر امروز اتخاذ شود.
امیرحاتمی گفت: بازسازی، بهسازی و نوسازی اقلام زرهی از جمله تانک و تایر هواپیما در دورود انجام می شود که لرستان از مزایای جنبی اشتغال و سرمایه گذاری آن بهره مند خواهد شد.
بازدید از صنایع دفاعی دورود و مجموعه های اقتصادی و تولیدی وابسته و مزارع کشت زیتون از برنامه های سفر یکروزه وزیر دفاع به لرستان است.
نمایش موجودیت‌ها