date_range شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۳۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

اجرای طرح 55 متری بخش عمده‌ای از مشکلات ترافیکی اراک را رفع می‌کند

اجرای طرح 55 متری بخش عمده‌ای از مشکلات ترافیکی اراک را رفع می‌کند

اراک- استاندار مرکزی گفت: اجرای طرح 55 متری بخش عمده‌ای از مشکلات ترافیکی شهر اراک را رفع می‌کند و تلاش داریم تا پایان سال تعیین تکلیف نهایی در رابطه با این طرح صورت پذیرد.

سیدعلی آقازاده عصر شنبه در صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک با اشاره به تعیین تکلیف پروژه ۵۵ متری اظهار داشت: اجرای این طرح یک فرصت طلایی برای شهر اراک به شمار می آید زیرا با بررسی تاریخچه تردد و حجم ترافیک شهر اراک در منطقه مرکزی شهر درمی یابیم که این پروژه می تواند اثر بسیار مثبتی بر کاهش میزان ترافیک و آلودگی شهر بگذارد.

وی افزود: به کارگیری المان های معماری برگرفته از سابقه فرهنگی، تاریخی و مشاهیر استان مرکزی در اجرای طرح ۵۵ متری اولویت کار باشد، زیرا اگر این اصل به درستی رعایت شود این پروژه یک نماد ویژه برای شهر و استان محسوب می شود.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: تمامی مخالفان این طرح باید توجیه شوند زیرا مجری این طرح حدود ۷۳ هزار مترمربع ملزم به آزادسازی برای عملیاتی شدن پروژه است، اجرایی شدن این پروژه با تعیین نیازی مشخص ممکن می شود، همچنین شورای شهر مکلف است برای تمامی املاک مستقر در معبر این طرح شناسنامه تهیه کند.

آقازاده تصریح کرد: معتقدیم که اجرای این پروژه امری واجب است اما اگر نتوانیم در بازه زمانی مشخص و پس از گذشت ۱۵ سال از تصویب طرح برای آن تعیین تکلیف کنیم باید این پروژه را لغو کرده و از آن بگذریم، در این رابطه تشکیل کارگروهی ویژه متشکل از شورای شهر و سایر دستگاه های دخیل به سرپرستی معاون عمرانی استانداری مرکزی، در راستای تعیین تکلیف طرح الزامی است.

وی ادامه داد: اگر ۱۰ درصد از این یک هزار و ۲۰۰ پلاک تحت اقدامات مکانیزم اجرایی قرار گیرند مابقی پلاک ها نیز با اجرای این پروژه موافقت می کنند، دلیل وقفه ۱۵ ساله اجرای این طرح عدم ورود شورای شهر، استانداری و شهرداری به صورت جدی بوده و پیرو این مسائل در نظر داریم با تشکیل کارگروهی تا پایان سال ۹۶ و برگزاری همایشی جامع در این راستا تعیین تکلیف این پروژه را نهایی سازیم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: اجرایی شدن این پروژه باید بدون اتکا به بودجه ناکافی شهرداری انجام شود زیرا گذر زمان بیش از این به مصلحت نیست و این پروژه باید نهایتا تا سه ماه آینده تعیین تکلیف شود زیرا اجرای آن به نفع تمامی افراد، آیندگان و حتی مخالفان اجرای پروژه است، امیدواریم نخستین گام های اجرای آن را در نیمه اول سال ۹۷ برداریم.

نمایش موجودیت‌ها