date_range جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۵:۰۲:۰۰ ب.ظ

گره زدن سرنوشت کشور به مذاکرات اشتباه است

گره زدن سرنوشت کشور به مذاکرات اشتباه است
دسته خبری: سیاست|دولت

امام جمعه موقت اهواز با اشاره به مذاکره سران کشور با اروپایی‌ها، تصریح کرد: گره زدن سرنوشت کشور به این مذاکرات اشتباه است و باید از درون با فساد مبارزه شود، این مبارزه در رده اول از دورن خود دولت باید صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حجت الاسلام سید ابوالحسن حسن‌زاده در خطبه های نماز  جمعه امروز اهواز، ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و نظم در امور، به سالروز تصویب لایحه کاپیتولاسیون اشاره و اظهار کرد: این مصوبه ننگین تصویب ذلت پهلوی و گواهی مصونیت آمریکایی‌ها در ایران بود که بر اساس این قانون هر آمریکایی در ایران مرتکب جرم می‌شد، هیچ‌کس حق پیگرد و محاکمه وی را نداشت.

وی ادامه داد: امام خمینی در واکنش به این لایحه ننگین فریاد برآورد و آن فریاد سرآغازی بود بر انقلاب اسلامی ما تا اینکه در سال 58 که شورای عالی انقلاب این قانون را لغو کرد.

 بازگشت عزت به کشور توسط انقلاب اسلامی

امام جمعه اهواز تصریح کرد: باید به نسل‌های آینده گفته شود که انقلاب این کار را کرد و این عزت را به کشور بازگرداند، تاوان این عزت طلبی را امام راحل با تبعید 16 ساله در ترکیه، عراق و فرانسه داد.

حسن‌زاده تاکید کرد: کسانی که به دنبال باز کردن دست آمریکا در کشور هستند، نه تنها این خواب را به گور خواهند برد، بلکه دست آمریکا در کل منطقه قطع خواهد شد و آنهایی که دم از ملی‌گرایی می‌زنند، می‌خواهند این نقطه عطف را کم رنگ جلوه دهند و علت اینکه استکبار جهانی از ما عصبانی است برای همین است.

 آستان قدس، مهمترین مرکز نشر معارف قرآن و اهل‌بیت در کشور و دنیا

وی ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت با سعادت هشتمین امام شیعیان حضرت علی بن موسی الرضا ، (ع)، عنوان کرد: امام راحل اذعان داشتند که مرکز ایران، آستان قدس است و کسانی که حرم آقا را قبل از انقلاب و اکنون دیده اند، تحول شگرف را به خوبی حس می‌کنند که این آستان تبدیل شده است به یکی از مهمترین مراکز نشر معارف قرآن و اهل بیت در کشور و در تمام دنیا و این روزها در پس همه اعتراض‌ها، باید بدانیم خداوند متعال چه نعمت‌هایی به ما ارزانی داشته است.

خطیب جمعه اهواز، با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت، یادآور شد: جشن های دهه کرامت و اعیاد ما باید در کنار سوگواری ها علاوه بر مراسم ظاهری، نشر معارف قرآن و عترت را نیاز داریم.

 لزوم تربیت کارگر متخصص در مراکز فنی و حرفه‌ای

حسن‌زاده با اشاره به فرا رسیدن هفته آموزش فنی و فرحه ‌ای، یادآور شد: آنچه که در خوزستان نیاز داریم، اشتغال و  تربیت کارگر متخصص بومی است و باید این مهم برای استان فراهم شود و خصوصا مناطق محروم و اقشار کم برخوردار را شامل شود.

امام جمعه اهواز به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس جمهور، اشاره کرد و گفت: رهبری خطاب به دولت فرمودند که باید با روحیه مبارزه وارد شد و یاس چیزی است که دشمنان می‌خواهند، تصویری که از دولت باید در ذهن مردم قرار گیرد این است، که یک گروه کارآمد، تلاش‌گر و با توانایی بالا باید در ذهن مردم قرار گیرد.

 تلاش شبانه‌روزی مسئولان، قدرشناسی مردم

وی با اشاره به بازی‌های اخیر تیم ملی فوتبال در جام جهانی، عنوان کرد: ملی‌پوشان ما مقابل اسپانیا شکست خوردند اما همه مردم از تلاش تیم ملی خوشحال بودند و از انسجام تیم خرسند شدند.

حسن‌زاده با عنوان این موضوع که تلاش برای اعتلای کشور باید تکلیفی باشد در سطح استانی و ملی، ادامه داد: باید مسئولان استان فعالیت شبانه روزی را داشته باشند و مردم نیز قدردانی خواهند کرد.

 گره زدن مشکلات کشور به مذاکرات اشتباه است

خطیب جمعه اهواز با اشاره به مذاکره سران کشور با اروپایی‌ها، تصریح کرد: گره زدن سرنوشت کشور به این مذاکرات اشتباه است و باید از درون با فساد مبارزه شود، این مبارزه در رده اول از دورن خود دولت باید صورت پذیرد، دولت باید انتقاد صحیح را بپذیرد و کارشناسان رسانه‌ها و خود مردم باید در راس این پرسش‌ها باشند، دولت می‌تواند بر مشکلات غلبه کند به شرط اینکه این مسائل را رعایت کند.

  حج، فرصتی مغتن برای احقاق حقوق مظلومان و مستضعفان

وی ضمن تشکر از سازمان حج و زیارت، نیروی انتظامی در اعزام بیش از چهار هزار خوزستانی به مناسک حج، بیان کرد: خدمت به حجاج یک فرصت بسیار مغتنم است، چرا که مظهر پیوستگی دین و سیاست است و در این ایام نباید توطئه‌ها و فتنه‌های استکباری، حوادث منا، سقوط جرثقیل و مظلومیت مردم یمن از خاطره‌ها محو شود و باید احقاق حق صورت و پیگیری لازم در این خصوص انجام گیرد، ضمن اینکه مسئله فلسطین نیز طبق گفته آمریکا یک معامله نیست، بلکه این مسئله تا بازگشت کامل قدس پابرجا خواهد بود.

حسن‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به مشکلات موجود در شهرهای آبادان و خرمشهر، از تلاش مسئولان برای حل این معضلات تشکر کرد و گفت: همه مسئولان در وزارت نیرو، سازمان آب و برق، استانداری و قرارگاه خاتم الانبیا ، آمدند و اشکالات، کوتاهی گذشته و قصور را جبران کردند، این روحیه انسجام، همدلی و تلاش را ما در همه بخش ها و شهرها می خواهیم و این همدلی یک الگو و نمونه ایست برای سایر مشکلات کشور.

خوزستان سهم منصفانه‌ای از نفت و مشتقات آن نبرده است

امام جمعه اهواز افزود: خوزستان سهم منصفافه خود را نه از نفت دریافت کرده و نه از مشتقات نفت، پتروشیمی‌هایی که در بندرماهشهر هستند چندین برابر پیش از انقلاب در حال فعالیت هستند و این برای ما افتخار است، اما چقدر سهم خود را بابت محیط زیست پرداخت کرده اند؟ همه این قوانین باید پیگیری شود و بوسیله آن زیرساخت ها را تقویت کنیم، از اصراف پرهیز کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مسئله انتقال آب خوزستان در شورای عالی امنیت ملی بررسی شود و انچه که مصلحت استان و کشور باشد  لحاظ شده و محرومیت‌های این استان  نیز مورد بررسی قرار گیرد، مشکل آب به طور کامل برطرف نشده و  استاندار خوزستان نیز وعده داده تا اواسط مرداد، تنها آب شرب این شهرها بهبود خواهد یافت و هنوز در بخش کشاورزی مشکلات پا برجا خواهد بود که امیدواریم برای این موضوع نیز هر چه زودتر چاره‌ای اندیشیده شود.

انتهای پیام/ح

نمایش موجودیت‌ها