date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

هشترود بیشترین وسعت اراضی کشاورزی آذربایجان‌شرقی را دارد

هشترود بیشترین وسعت اراضی کشاورزی آذربایجان‌شرقی را دارد

هشترود- فرماندار هشترود گفت: هشترود بیشترین وسعت اراضی کشاورزی آذربایجان‌شرقی را دارد.

امین امینیان ظهر امروز پنج‌شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان هشترود به ریاست استاندار آذربایجان شرقی گفت: شهر هشترود دارای بیشترین وسعت اراضی کشاورزی استان، بزرگ‌ترین سد داخلی استان و بیشترین تولید گندم است. همچنین این شهرستان دارای ۶۲ معدن شناسایی‌شده فلزی و غیرفلزی و در حوزه گردشگری دارای آثار باستانی نظیر قلعه ضحاک، مسجد جامع هشترود و بقعه بایزید بسطامی بوده اما سهم زیادی از توسعه کسب نکرده است .

وی ادامه داد: نرخ رشد جمعیت شهرستان منفی ۱.۲۳ و مهاجر فرست ترین شهرستان استان  است. همچنین این شهرستان بالاترین نرخ بیکاری در سطح استان را داراست .

امینیان ادامه داد: شهر هشترود فاقد فاضلاب و تصفیه‌خانه شهری است. نبود مراکز تفریحی و از طرفی تعطیلی استخر نیز ازجمله مشکلات پیش رو است .

وی گفت: اقتصاد و درآمد منطقه بر پایه کشاورزی و دامداری بوده و بیش از ۵۰ درصد اشتغال در این حوزه است و این اواخر به دلیل وضعیت آب و هوایی و خشک‌سالی، مردم شهرستان در این حوزه متضرر شده‌اند .

فرماندار هشترود ابراز داشت: فاز یک پایاب سهند نیازمند توجه و تکمیل است، فاز دو نیز حدوداً ۵۰ میلیارد نیازمند بودجه است و سرمایه‌گذاری و حضور بخش خصوصی در این رابطه ضروری است .

وی گفت: اتوبان هشترود - مراغه نیازمند پیگیری است و امیدواریم این موضوع حل شود این جاده یکی از پرمخاطره‌ترین جاده‌هاست و امیدواریم به‌موقع این جاده به بهره‌برداری برسد . در بخش صنعت و معدن ۴۱ واحد صنعتی و نیمه‌صنعتی مستقر است که ازاین‌بین  ۱۹ واحد فعال است و بقیه واحدها غیرفعال هستند.

وی اظهار داشت: همچنین در حوزه معادن نیز ۶۲ مورد شناسایی‌شده که ازاین‌بین ۲۴ معدن فعال است و فرآورده آن نیز به‌صورت خام بوده و این مورد نیز جهت فرآوری به شهرستان‌های دیگر فرستاده‌شده و چندان بهره‌ای ندارد .

نمایش موجودیت‌ها