date_range پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۰۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پنج هزار مددجوی کردستانی آموزش فنی و مهارتی فرامی‌گیرند

پنج هزار مددجوی کردستانی آموزش فنی و مهارتی فرامی‌گیرند

سنندج- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال پنج هزار نفر از مددجویان زیرپوشش این نهاد بصورت رایگان آموزش‌های فنی و مهارتی می‌بینند.

فرشید جهان بین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آموزش ها از طریق تفاهم نامه هایی که با سازمان های فنی و حرفه ای، میراث فرهنگی و جهاد دانشگاهی منعقد شده است انجام می شود و رشته های مختلف مهارتی را در بر می گیرد.
وی با اشاره به مدت زمان آموزش ها گفت: آموزش های ما بصورت بلند مدت که از یک تا پنج ماه، میان مدت حدود یک ماه و کوتاه مدت نیز که آموزش های ترویجی است بین 2 روز تا یک هفته طول می کشد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره)کردستان با بیان اینکه سال گذشته هشت هزار نفر از این آموزش ها بهره مند شدند افزود: اولویت ما در سال جاری آموزش های بلند مدت و بازار محور است و به جای کمیت، کیفیت آموزش ها را مورد توجه قرار داده ایم.
وی همچنین با اشاره به اعتبار در نظر گرفته شده برای این آموزش ها اضافه کرد: امسال 10 میلیارد ریال برای برگزاری این دوره های آموزشی در نظر گرفته شده است که از محل اعتبارات دولتی امدا تامین می شود.
جهان بین هدف از برگزاری این دوره های آموزشی را توانمندسازی مددجویان اعلام کرد و افزود: توانمندسازی اقتصادی مددجویان، خودکفایی و خروج خانواده هایی که توانایی انجام فعالیت های اقتصادی را دارند یکی از مهمترین وظایف کمیته امداد امام خمینی(ره) است.
بیش از 60 هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند و از خدمات و حمایت های این نهاد در استان بهره مند می شوند.
نمایش موجودیت‌ها