date_range چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۳۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

600 هیئت مذهبی در استان قزوین دارای مجوز است

600 هیئت مذهبی در استان قزوین دارای مجوز است
دسته خبری: فرهنگ و هنر|دولت

قزوین- رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین گفت: حدود 600 هیئت مذهبی در استان ثبت شده که تنها 372 هیئت در سامانه «طوبی» اطاعات خود را تکمیل کرده و فعالیت می‌کند.

جلسه شورای هیئت های مذهبی قزوین چهارشنبه شب در محل دفتر هیئت در تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد.

حجت الاسلام موسی صفی خانی در این جلسه گفت: هیئتهای مذهبی از نهادهای مردمی تاثیرگذار در ترویج امور دینی هستند و با تقویت بنیه تخصصی آنها می توان به نتایج ارزشمندی رسید.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم برنامه ریزی های صورت گرفته اثربخش باشد و به هدف برسد باید اطلاعات دقیق و به روز از هیئت های مذهبی، نحوه فعالیت، توانمندی و نقاط ضعف آنها داشته باشیم تا در مسیر تعالی و رشد حرکت کنیم.

600 هیئت مذهبی در استان قزوین دارای مجوز است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین تصریح کرد: هیئت های مذهبی مسئولیت سنگینی دارند و به عنوان امانتدارانی متعهد باید با اطلاع رسانی درست از فعالیت خود ارتباط بیشتری با رسانه ها و مردم داشته باشند.

حجت الاسلام صفی خانی یادآورشد: در گام اول باید نسبت به معرفی هیئت های مذهبی برنامه ریزی اصولی داشته باشیم و خبرگزاری مهر ظرفیت خوبی برای اطلاع رسانی در این زمینه است که می توانید از ۀن استفاده کنید

وی بیان کرد: همه امکانات تبلیغات اسلامی در اختیار هیئت های مذهبی است وآمادگی داریم به درخواستهای شما پاسخ دهیم ...

۶۰۰ هیئت مذهبی در استان شناسایی شده است

وی بیان کرد: در حال حاضر حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هیئت مذهبی در استان شناسایی شده که برخی فعال، برخی نیمه فعال و تعدادی هم راکد هستند و فعالیت ندارند که باید اطلاعات درستی از وضعیت آنها داشته باشیم تا کارها شتاب گیرد.

صفی خانی گفت: هیئت ها باید در سامانه اطلاعات خود را ثبت کنند تا ما با داشتن اطلاعات کافی بتوانیم درست برنامه ریزی کرده و از ظرفیت آنها بخوبی استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: با تهیه گزارش های مستمر هفتگی و ماهانه می توانیم نقاط ضعف را شناسایی کرده و آن را برطرف کنیم وآموزش های خود را بر اساس نیازها تدوین کنیم.

600 هیئت مذهبی در استان قزوین دارای مجوز است

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان قزوین اظهارداشت: تاکنون با برگزاری دوره های تخصصی تلاش کرده ایم تا توان هیئت ها بالا برود و در حال حاضر] م آمادگی داریم در صورت نیاز با برگزاری کلاس های آموزشی مهارت هیئت ها را افزایش دهیم.

۳۷۲ هیئت مذهبی در استان ثبت شده است

وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۷۲ هیئت مذهبی در استان به صورت رسمی در سامانه ثبت شده در حالی که این تعداد ۳۰ درصد هیئت هایی است که تاییدیه دارند و باید نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنیم.

صفی خانی گفت: با برنامه ریزی مدون و هماهنگ می توان نسبت به انجام وظایف بهتر عمل کرد و به امور نظم بخشید.

دراین جلسه مقرر شد ضمن برگزاری هفتگی جلسات نسبت به اطلاع رسانی از کارهای انجام شده نیز اقدام موثری صورت گیرد.

تصویرها
600 هیئت مذهبی در استان قزوین دارای مجوز است
600 هیئت مذهبی در استان قزوین دارای مجوز است
نمایش موجودیت‌ها