date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۹:۳۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

الازهر: اظهارات ترامپ درباره مهاجران آفریقایی، نژادپرستانه و کینه‌توزانه است

الازهر: اظهارات ترامپ درباره مهاجران آفریقایی، نژادپرستانه و کینه‌توزانه است

الازهر مصر اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا درباره مهاجران آفریقایی را نژادپرستانه و کینه‌توزانه توصیف کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از القدس العربی، الازهر مصر در بیانیه‌ای اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا علیه کشورهای آفریقایی را به‌شدت محکوم کرد.

در این بیانیه‌ آمده است: چنین اظهارات کینه‌توزانه، با ارزش‌های همزیستی و فرهنگ تسامح که جهان امروز به‌ویژه در سایه شدت گرفتن تعصب، نژاد پرستی، اسلام هراسی و تروریسم، به آن نیاز دارد، در تضاد است.

الازهر تاکید کرد که چنین اظهاراتی در راستای سیاست‌های تعصب و نقض حقوق ملت‌ها توسط دولت جدید آمریکا است.

این بیانیه می‌افزاید: مطرح شدن چنین اظهارات کینه‌توزانه‌ای در شان رئیس‌جمهور یک کشور متمدن نیست.

الازهر همچنین از دولت آمریکا خواست که از این اشتباه بزرگ معذرت‌خواهی و از تصمیمات ظالمانه خود علیه شهر قدس و ملت فلسطین صرف نظر کند.

ترامپ پنجشنبه در جلسه‌ای با حضور نمایندگان جمهوری‏خواه و دموکرات کنگره در اشاره به مهاجرانی که از هائیتی، السالوادور و بعضی از کشورهای آفریقایی به آمریکا مهاجرت کرده اند، گفت: " چرا این مردم از کشورهایی که چاه توالت هستند را به اینجا راه می دهیم؟"

سخنگوی اتحادیه آفریقا روز جمعه با بیان اینکه اظهارات ترامپ رفتاری غیر قابل قبول و ناراحت کننده است، گفت: اظهارات ترامپ فقط آن‌هایی که اصالتا آفریقایی هستند را ناراحت نکرد، بلکه همه شهروندان آفریقا را ناراحت کرد.

سفرای کشورهای آفریقایی در سازمان ملل متحد نیز روز گذشته طی بیانیه‌ای اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره کشورهای آفریقایی را محکوم کردند.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها