date_range سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

دبیر فدراسیون هندبال: عملکرد نوجوانان در آسیا خوب بود/ قرارداد زولان تا پایان مهرماه است

دبیر فدراسیون هندبال: عملکرد نوجوانان در آسیا خوب بود/ قرارداد زولان تا پایان مهرماه است
دسته خبری: ورزش|هندبال

دبیر فدراسیون هندبال گفت: نوجوانان در جایی که نباید، امتیاز از دست دادند اما در مجموع عملکرد آنها در مسابقات قهرمانی آسیا خوب بود.

 محمدرضا رجبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، در خصوص عملکرد نوجوانان در مسابقات هندبال قهرمانی آسیا اظهار داشت: در مرحله گروهی در سخت‌ترین گروه قرار داشتیم. ژاپن در دور قبل مسابقات سوم و در مسابقات جهانی هفتم شده بود. قطر هم قهرمان دوره گذشته بود و کار ما دشوار بود ولی بچه‌ها در دور اول عالی ظاهر شدند و ژاپن و قطر و در ادامه امارات را شکست دادند.

دبیر فدراسیون هندبال افزود: بچه‌ها در دور دوم با عربستان بازی کردند و در حالی که بازی را برده و چند گل جلو بودند نتوانستند بازی را به خوبی مدیریت کنند و به تساوی رسیدند. از طرفی چین‌تایپه به دلیل حذف کره جنوبی از جدول استراحت داشت و برابر ایران در شرایطی حاضر شد که بازیکنان ما روز قبل یک بازی سخت را پشت سر گذاشتند.

رجبی تاکید کرد: چین تایپه در تمام طول مسابقه با دفاع باز، بازی کرد و این مدل بازی نیاز به دوندگی زیاد از سوی حریف برای نفوذ دارد. در بازی با چین‌تایپه روز بد بازیکنان ما بود و بچه‌ها نتوانستند قابلیت‌های خود را  نشان دهند و در جایی که نباید، امتیاز از دست دادند.

وی تاکید کرد: در مجموع عملکرد نوجوانان را خوب ارزیابی می‌کنم و آنها تیم‌های قدرتمندی را شکست دادند. در دور قبل مسابقات حضور نداشتیم ولی در این دوره پنجم شدیم. باید برای نوجوانان و جوانان برنامه‌ریزی کنیم تا در هر دوره صعود داشته باشند. به نظر من هر پله صعود در هر دوره بسیار مهم است و با این پیشرفت می‌توان به قهرمانی رسید. اینکه بخواهیم تیمی را در مدت 6 ماه یا یک سال به فینال و قهرمانی برسانیم سخت است چون سایر تیم‌ها هم کار می‌کنند.

رجبی یادآور شد: بچه‌ها باید اردوهای بیشتری ببینند و به تورنمنت‌های مختلف اعزام شوند اما متاسفانه شرایط سخت است‌. بازیکنان باید کسب تجربه کنند و بتوانند از این تجربیات در جریان مسابقه استفاده کنند.

دبیر فدراسیون هندبال در خصوص لیگ برتر مردان گفت: تا جایی که اطلاع دارم برخی تیم‌ها بازیکنان خود را نهایی کردند و ملی‌پوشان هم در چند تیم حضور دارند. فراز بام دهدشت و سپاهان برخی از ملی پوشان را جذب کردند. لیگ مردان از 12 مهر آغاز می‌شود و یکی از تیم‌ها مشکلی دارد که در حال حل آن هستیم. در جلسه این هفته ممکن است یک جابجایی کوچک داشته باشیم. تا جایی هم که اطلاع دارم چند نفر از لژیونرها به ایران برگشتند.

رجبی در خصوص ادامه همکاری با زولان کاستاراتوویچ برای هدایت تیم ملی عنوان کرد: قرارداد زولان‌ آخر مهر ماه به پایان می‌رسد. علیرضا رحیمی، رئیس فدراسیون چهارشنبه از اردن بازمی‌گردد و جلسه‌ای را برگزار می‌کنیم. شرایط را می‌سنجیم و ادامه همکاری و یا قطع همکاری با زولان را اعلام می‌کنیم.

وی در خصوص حضور نمایندگان ایران در مسابقات باشگاه‌های آسیا اظهار داشت: در باشگاه‌های آسیا تنها شهید چمران لارستان در بخش زنان حضور خواهد داشت و سایر تیم‌ها انصراف دادند. سپاهان و شهرداری در بخش مردان و نفت و گاز گچساران در بخش بانوان انصراف دادند. با مشکلاتی که در ارز ایجاد شده و تیم‌های ورزشی ارز دولتی ندارند، کار سخت است. هر تیم باید 50 تا 60 هزار دلار برای تغذیه و اسکان بپردازد که این هزینه‌ها زیاد است.

انتهای پیام/

نمایش موجودیت‌ها