date_range یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۳۲:۰۰ ب.ظ

مهارت حل مسئله باید در مدارس به دانش‌آموزان آموزش داده شود

مهارت حل مسئله باید در مدارس به دانش‌آموزان آموزش داده شود
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

تبریز- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: مهارت حل مسئله باید در مدارس به دانش‌آموزان آموزش داده شود.

به گزارش خبرگزاری مهر ، علی جهانگیری در آیین بازگشایی مدارس ضمن به صدا درآوردن زنگ دبیرستان دخترانه نمونه دولتی فاطمیه، از دانش آموزان به‌عنوان آینده سازان این کشور نام برد و اظهار کرد: هر یک از دانش آموزان ما منبع سرشاری از خلاقیت  هستند که باید آن‌ها را باور کرده و در مسیر صحیح هدایت کنیم .

وی ادامه داد: امروز نزدیک به ۱۴ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند که نیروهای متخصص فردای کشور را تشکیل خواهند داد و از امروز باید با واقعیت‌های اقتصادی جامعه آشنا شده و برای اعتلای کشور با تعیین اهداف درست قدم بردارند .

جهانگیری با اشاره به وابستگی کشور به  اقتصاد نفت گفت: متاسفانه کشور ما در طول سال‌ها متمادی با تکیه‌بر اقتصاد نفتی اداره شده است و این موضوع حتی باعث شده است که کشورهایی مثل امریکا با سوءاستفاده از این موضوع بحث تحریم‌ها نفتی را مطرح کنند که می‌تواند به اقتصاد ما ضربه بزند و تنها راه برون‌رفت از این مشکلات گذر از اقتصاد نفتی و حرکت در مسیر اقتصاد مبتنی بر دانش و فناوری است .

وی خاطرنشان کرد: مغز هریکی از دانش آموزان ما یک چاه نفت است، امروز باید به این باور برسیم که توانی‌هایی فرزندان این مرزوبوم را ارج نهاده و آن‌ها را در مسیر دانش و فناوری سوق دهیم، ما باید بتوانیم با تکیه‌بر فعالیت‌های خلاقانه و نوآورانه کشور را اداره کنیم و به‌جای استخراج معادن و چاه‌های نفت باید وقت و انرژی خود را صرف به ظهور رساندن دانش فرزندان این مرزوبوم بکنیم که منابع لایزال هستند که کشور را خواهند ساخت .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی، با تاکید بر اینکه نباید دانش آموزان را صرفاً محدود به نمره کنیم افزود: کسب نمرات عالی در مدارس لازم است اما کافی نیست  از این رو باید به آموزش دانش آموزان از تمام زوایا توجه شود .

جهانگیری با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید در راستای تغییر نگاه‌ها و تاکید بر دانش و فناوری و تاثیرآن در اقتصاد کشور گفت: خوشبختانه دولت در این موضوع با جدیت واردشده است و در همین راستا طی سال‌های گذشته شاهد فعالیت منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در استان بودیم که ایجاد اکوسیستم فناوری در شهر تبریز از برنامه‌های این منطقه است تا اقتصاد این شهر با تکیه‌بر اقتصاد فناورانه و دانش بینان مدیریت شود.

نمایش موجودیت‌ها