date_range جمعه ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ access_time ۰۲:۲۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مردم و دولت در امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دارند

مردم و دولت در امر به معروف و نهی از منکر وظیفه دارند
دسته خبری: سیاست|دولت

فرمانده سپاه محمدرسول‌الله تهران با تاکید بر وظیفه همگانی در امر به معروف و نهی از منکر گفت: باید به این موضوع به‌طور جدی پرداخته شود اما مهم نحوه امر به معروف و نهی از منکر و شیوه‌های آن است.

سرتیپ دوم محمدرضا یزدی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران بمناسبت هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: عده ای چه در بین مردم نسبت به هم و دولت و چه دولت نسبت به مردم از زیر بار امر به معروف و نهی از منکر به این بهانه که تاثیر ندارد یا امروز شرایط ایجاب نمی کند، می گریزند که این قابل قبول نیست زیرا که مردم نسبت به کارگزاران نظام و دولتمردان نسبت به مردم وظیفه دارند.
وی با بیان این که امروز مردم نسبت به هم برای اصلاح جامعه مسوولیت دارند، افزود: برای امر به معروف و نهی از منکر باید به هم اعتماد داشته و اعتماد طرف مقابل را جلب کنیم. این اعتماد است که پذیرش انتقاد، پیشنهاد و اصلاح را میسر می کند.

** تحمیل سلیقه، مقاومت را به دنبال دارد
سردار یزدی گفت: اگر کسی فکر کند که در امر به معروف و نهی از منکر قرار است سلیقه ای به او تحمیل شود مقاومت می کند بنابراین باید مردم راجع به این مساله که موضوع نه اعمال سلیقه که اصلاح جامعه است، اعتماد طرف مقابل را جلب کنند.
وی افزود: خانمی احساس می کند چون چادری است اصرار بر رعایت حجاب از سوی دیگران دارد، اما اگر بگوییم طلاق، فساد، بیکاری و بسیاری از موضوعات به حجاب ارتباط پیدا می کند این موضوع را خواهند پذیرفت.
فرمانده سپاه محمد رسول‌الله تهران تاکید کرد: این که عده ای به موضوعی خاص بپردازند نگران کننده است؛ نباید احساس شود در جامعه تنها بحث حجاب موضوع امر به معروف و نهی از منکر است.
وی با اشاره به مسایلی مانند کم فروشی، بدفروشی، احتکار و ضرورت رعایت قوانین و مقرررات راهنمایی و رانندگی تصریح کرد: مردم نسبت به هم حقوق متفاوت و زیادی دارند بنابراین در این موضوعات هم باید ورود کنند.

** تذکر به مسوولان ارتباطی به هیچ جناح سیاسی ندارد
سردار یزدی تاکید کرد: اعتماد باید در کارگزاران و همه قوا و نه تنها قوه مجریه ایجاد شود؛ اگر گروهی از مردم جمع شوند و به عده ای از مسوولان تذکر دهند و مسوولان احساس کنند این تذکر رنگ و لعاب سیاسی دارد، مقاومت می کنند.
وی افزود: باید به اینها تفهیم شود که تذکر برای اصلاح جامعه و کارگزاران است واگرچه از بیان یک گروه سیاسی مطرح شود اما ارتباطی به هیچ گروه و جناحی ندارد.
این مقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح جامعه و مسوولان ضروری است، گفت: حتی امام راحل و مقام معظم رهبری هم امروز نسبت به این که امر به معروف و نهی از منکر از طرف مردم برای مسوولان ضروری است، تاکید دارند.
وی با اشاره به منویات رهبر انقلاب مبنی بر این مساله اظهار داشت: امروز شرایط کشور به گونه ای است که با امر به معروف و نهی از منکر باید وحدت را برای مردم و خدمت را برای مسوولان امر کنیم.
سردار یزدی با بیان اینکه امروز در شرایط جنگ اقتصادی هستیم، تصریح کرد: خرید کالای ایرانی امر به معروف و نخریدن کالای خارجی نهی از منکر است.
وی تاکید کرد: مردم و مسوولان باید راه شهدا را طی کنند تا به موفقیت های بزرگ برسیم و هر جا این راه را رفته ایم موفقیت داشته ایم.
نمایش موجودیت‌ها