date_range جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۳۲:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

نمایندگان ایران در یک قدمی 4 طلا و چهار برنز جهان

نمایندگان ایران در یک قدمی 4 طلا و چهار برنز جهان
دسته خبری: ورزش|کاراته

با صعود صالح اباذری و ملیکا احدی به دیدار نهایی رقابت‌های کاراته دانشجویان جهان، تیم اعزامی کشورمان شانس کسب چهار مدال طلا را دارد.

در یازدهمین دوره رقابتهای کاراته دانشجویان جهان که از روز گذشته با حضور ۳۲۹ کاراته کا از ۳۳ کشور در شهر کوبه ژاپن آغاز شده است, ۴ نماینده کاراته کشورمان در دو بخش مردان و بانوان به فینال راه یافتند. ضمن اینکه ۴ نفر نیز برای کسب جایگاه سوم به مصاف رقبا می روند.

در وزن ۶۱- کیلوگرم ملیکا احدی, در وزن ۵۵- کیلوگرم, آویشن باقری, در وزن ۸۴+ کیلوگرم صالح اباذری و در کاتای انفرادی ابوالفضل شهرجردی پس از پشت سر گذاشتن تمامی حریفان به فینال راه یافتند و برای کسب مدال طلا با نمایندگان کشور میزبان خواهند جنگید.

نکته مهم در صعود دو نماینده کاراته ایران به دیدار نهایی حضور آنها در رقابتهای قهرمانی آسیا بود. ابوالفضل شهرجردی به همراه صالح اباذری پس از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا راهی چین و رقابتهای قهرمانی دانشجویان جهان شدند. در این بین اباذری شنبه گذشته مدال طلای رقابتهای ۸۴+ کیلوگرم قهرمانی آسیا را کسب کرد و یکشنبه ۲۴ تیرماه در کومیته تیمی در ترکیب تیم ملی کشورمان قرار گرفت و مبارزات خوبی به تصویر کشید و طلای این بخش را نیز کسب کرد. 

فائزه چیذری در وزن ۵۰- کیلوگرم با جمهوری چک , بهنوش نجفی در وزن ۶۸- کیلوگرم با هنگ کنگ, علی مسکینی در وزن ۶۰-  با ایتالیا و مهدی رحیمی نژاد در وزن ۶۷- کیلوگرم با استرالیا برای کسب مدال برنز مبارزه می کنند.

فردا نمایندگان کاتا و کومیته تیمی به مصاف حریفان می روند.

نمایش موجودیت‌ها