date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۰۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

سمنان ششمین استان خشک ایران است/ ضرورت تدابیر بلندمدت بحران

سمنان ششمین استان خشک ایران است/ ضرورت تدابیر بلندمدت بحران
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

مهدیشهر - مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان ضمن بیان اینکه سمنان ششمین استان خشک ایران اسلامی است، گفت: باید تدابیر مدیریت بحران در بلندمدت اندیشیده شود.

ایرج رئیسیان صبح یکشنبه در نشست شورای مدیریت بحران مهدی‌شهر به میزبانی فرمانداری شهرستان ضمن بیان اینکه محققان پیش‌بینی تداوم خشک‌سالی‌ها تا سال ۲۰۳۰ را مطرح کرده‌اند، تاکید کرد: برای پس از سال ۲۰۳۰ نیز هنوز پژوهشی صورت نگرفته پس نباید اطمینان داشت که مشکل خشک‌سالی به‌زودی در جهان رفع می‌شود لذا مدیریت بحران در بلندمدت ضرورتی لازم است.

وی افزود: خشک‌سالی پیامدهای فراوان سوء دارد که مهاجرت از روستاها به شهرها یکی از این پیامدها محسوب می‌شود لذا می‌بایست در مقابل آن برنامه دقیق داشت.

ایران جزءو ۱۰ کشور زلزله‌خیز جهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان در دیگر بخش سخنان خود به مقوله حوادث طبیعی نیز پرداخت و بابیان اینکه ایران جزو ۱۰ کشور زلزله‌خیز جهان به شمار می‌رود، گفت: آموزش و مقاوم‌سازی در برابر زلزله لازمه مدیریت بحران است و حادثه اخیر در کرمانشاه ثابت کرد اگر آمادگی‌های لازم برای مقابله با بحران‌ها را نداشته باشیم نمی‌توانیم درست و بجا با شرایط بحرانی مقابله کنیم .

رئیسیان بابیان اینکه باید مدیران عضو در شورای مدیریت بحران توجه خاص‌تری نسبت به آمادگی پیش از شرایط بحرانی داشته باشند و ضمن جدی گرفتن مسئله بحران آمادگی‌های لازم برای مقابله با شرایط بحرانی را کسب کنند، تاکید کرد: باید با ارائه آموزش‌های لازم در دو بخش دولتی و مردمی خطرات ناشی از پیامدهای شرایط بحرانی را کاهش دهیم .

وی بابیان اینکه آموزش و مقاوم‌سازی سازه‌ها در برابر زلزله لازمه مدیریت بحران است، تصریح کرد: ارائه آموزش‌های لازم در پیش از وقوع زلزله و کسب آمادگی برای مدیریت بحران لازم و واجب به شمار می‌رود .

نمایش موجودیت‌ها