date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۳۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

پویش ملی امامزادگان سرزمین‌من در سیستان و بلوچستان آغاز شد

پویش ملی امامزادگان سرزمین‌من در سیستان و بلوچستان آغاز شد
دسته خبری: فرهنگ و هنر|آیین

زاهدان - مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: اجرای پویش ملی امامزادگان سرزمین‌من به مناسبت دهه مبارک کرامت در این استان آغاز شد.

حجت الاسلام محسن مومنی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پویش در قالب تیزر، موشن گرافی، پاکست و گزارش مردمی به صورت نمایشگاهی و طرح های مفهومی در فضای مجازی فعالیت می کند.
وی افزود: در قالب این پویش به برخی سئوالات و شبهات پاسخ داده می شود.
به گفته وی تولیدات رسانه ای در قالب تلویزیونی و رادیویی از دیگر بخش های این پویش است که به معرفی و تکریم و توجه به امامزادگان، نقش و تاثیر این مکان های معنوی در نشاط و پویایی خانواده ها و فضای کلی جامعه و نیز نقش آفرینی مثبت زیارت های معنوی در زندگی شخصی، روابط اجتماعی افراد و استفاده بهینه از فرصت حضور در صحن و سرای امامزادگان می پردازد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در قالب این پویش نمایشگاهی در سه بقعه این استان تدارک دیده شده است.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی به حساب می آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام، قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می برند.
تربیت افزون بر 50 هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره ها و کلاس های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.
سیستان و بلوچستان دارای 13 بقعه متبرکه است.
نمایش موجودیت‌ها